Wydarzenia

Finały Grupy Południowej w międzyszkolnym turnieju piłki nożnej – WYNIKI

Uczniowie SP w Choroszczy wywalczyli finał wojewódzki – aktualizacja artykułu

27 października na stadionie w Choroszczy odbyły się FINAŁY GRUPY POŁUDNIOWEJ w piłce nożnej chłopców oraz dziewcząt. Nasi uczniowie nie dali najmniejszych szans innym drużynom i w bardzo przekonywującym stylu zajmują dwa pierwsze miejsca.

Mariusz Dzienis, trener obu drużyn, mówił po turnieju: „Gratuluję wygranych, ale przede wszystkim chciałbym pogratulować dobrej, a momentami wręcz znakomitej gry moim zawodnikom i zawodniczkom. Dziewczyny dzięki ogromnemu zaangażowaniu i poświeceniu wygrały swoje mecze, które nie były łatwe. Natomiast chłopcy zaprezentowali świetny futbol, byli lepsi w każdym elemencie piłkarskiego rzemiosła od swoich kolegów, i to zasługuje na duże słowa uznania. Chciałbym również podziękować trenerom którzy trenują naszych uczniów w klubach macierzystych – mam tu przede wszystkim na myśli Lambada Girls i Narew Choroszcz – oraz M-GCKiS w Choroszczy za superorganizację i przygotowanie boisk”.

Wyniki chłopców:

SP Choroszcz – SP Kleosin 9:1
SP Choroszcz – SP Bielsk Podlaski 5:0
SP Choroszcz – SP Siemiatycze 0:0
Pierwsze miejsce: Szkoła Podstawowa w Choroszczy
Skład: Mateusz Chmielewski, Piotr Mogielnicki, Kamil Trzasko, Tomasz Talipski , Karol Wacewicz , Jakub Soszyński , Wiktor Mielech , Jakub Jacewicz
Trener: Mariusz Dzienis

Wyniki dziewcząt:

SP Choroszcz – SP Knyszyn 6:0
SP Choroszcz – SP Zabłudów 2:0
SP Choroszcz – SP Siemiatycze 2:2
Pierwsze miejsce Szkoła podstawowa w Choroszczy
Skład: Sandra Siemieniuk, Laura Siemieniuk, Kamila Okruszko, Wiktoria Ambroziak, Olga Chrzanowska, Oliwia Halicka, Oliwia  Chowańska, Amelia Krysiewicz
Trener : Mariusz Dzienis

—————-

Do międzyszkolnych finałów Grupy Południowej w piłce nożnej klas IV–VI zakwalifikowały się zarówno drużyna chłopców, jak i dziewcząt ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza. Awans wywalczyły po przejściu eliminacji powiatowych i półfinałów. W finałach choroscy uczniowie zmierzą się z drużynami z Siemiatycz, Bielska Podlaskiego, Kleosina, Knyszyna i Goniądza. W obu finałach – chłopców i dziewcząt – są po cztery drużyny i z każdego dwie najlepsze awansują do finału wojewódzkiego.

Chłopięca i dziewczęca reprezentacja Choroszczy to dzieci i młodzież w wieku 10–12 lat. Duża część z nich na co dzień uczy się w klasach o profilu sportowym lub trenuje w różnych klubach piłki nożnej.

– W naszej szkole mamy mnóstwo uzdolnionych sportowo dzieciaków, nie tylko zresztą w piłce nożnej – mówi Mariusz Dzienis, nauczyciel wychowania fizycznego w choroskiej SP oraz trener obu drużyn biorących udział w rozgrywkach. – Już ten etap, czyli finał Grupy Południowej, to duży sukces, ale apetyty mamy większe! – dodaje.

Mecze odbędą się 27 października 2022 r. na boisku w Choroszczy. Start zaplanowany jest na godzinę 10.00, a koniec rozgrywek na godzinę 13.00. Wstęp jest wolny, więc zapraszamy do przyjścia i kibicowania naszym!