Wydarzenia

Tańszy prąd dla przedsiębiorców

Od grudnia wejdzie w życie ustawa o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 roku. 

Zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 27 października 2022 r. o środkach nadzwyczajnych mających na celu ograniczenie wysokości cen energii elektrycznej oraz wsparciu niektórych odbiorców w 2023 r., niezależnie od wzrostu cen energii elektrycznej na rynku hurtowym w 2023 r., w rozliczeniach z odbiorcami stosowana będzie cena za obrót energią elektryczną tzw. cena maksymalna. Zamrożenie ceny prądu to nadzwyczajny środek, który ma wesprzeć firmy. Dzięki temu mikro-, małe i średnie firmy będą mogły płacić stałą cenę za energię elektryczną w wysokości 785 zł/MWh przez co najmniej 13 miesięcy – od 1 grudnia 2022 roku do 31 grudnia 2023 roku.

Aby skorzystać z tej oferty, należy do 30 listopada br. wypełnić i złożyć odpowiedni wniosek. Wszelkie szczegóły oraz formularze dostępne są na stronie Urzędu Miasta w Choroszczy: https://www.choroszcz.pl/pl/aktualnoci/przedsiebiorco-uzyskaj-korzystna-cene-energii.html.