Wydarzenia

Kiermasz świąteczny w Choroszczy

W choroskim DPS-ie praca wre! Powstają tu przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe, które będą sprzedawane w najbliższą niedzielę, 4 grudnia, na placu przed kościołem pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika.

Stroiki, choinki, szopki i inne dekoracje świąteczne, z wykorzystaniem m.in. szyszek, plasterków pomarańczy czy małych bombek, są wspólnym dziełem pracowników i mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Choroszczy. Chętni rezydenci malują np. orzechy włoskie czy inne części składowe, a pracownicy układają je w piękne kompozycje. W niedzielę, w godzinach 8.30–13.00, będzie je można kupić przed kościołem i w ten sposób wspomóc Hospicjum „Dom Opatrzności Bożej” w Białymstoku, bo część dochodu zostanie przeznaczona właśnie na tę organizację. To samorząd mieszkańców DPS-u i jego pracownicy postanowili wspomóc innych potrzebujących.

To druga edycja akcji DPS-u – wprawdzie ozdoby robione są tam „od zawsze”, ale dopiero podczas tegorocznej Wielkanocy sprzedawano je po raz pierwszy mieszkańców naszego miasta i gminy – wówczas postanowiono wesprzeć Ukraińców.

Każdy z nas może włączyć się w tegoroczną akcję, bo ceny stroików zaczynają się już od kilkunastu złotych. Za tę kwotę nie tylko kupimy piękną ozdobę na święta, ale pomożemy pacjentom hospicjum i damy satysfakcję i radość autorom świątecznych dekoracji!