Wydarzenia

Święto Flagi w Choroszczy – zdjęcia

2 maja choroszczanie wzięli udział w warsztatach robienia kokard narodowych, uroczystościach pod pomnikiem, mszy świętej czy wspólnym ognisku.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku, obchodzone rokrocznie między świętami państwowymi: 1 maja i 3 maja.

W tym roku Choroszcz zaprosiła wszystkich chętnych do wspólnego świętowania. Program obchodów przedstawiał się następująco:

  • o godz. 15.00 instruktorzy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy przeprowadzili warsztaty z wykonywania kokard narodowych. Podczas spotkania uczestnicy z przygotowanych materiałów wykonali biało-czerwone znaki patriotyczne, które następnie zostały wykorzystane podczas tegorocznych uroczystości patriotycznych.
  • o godz. 17.00 rozpoczął się Marsz z Flagą, który przeszedł ulicami Choroszczy: z pl. dr. Z. Brodowicza, następnie H. Sienkiewicza, Powstania Styczniowego, A. Mickiewicza – zakończeniem marszu było złożenie hołdu pod pomnikiem Niepodległości w Choroszczy z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
  • o godz. 18.00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika rozpoczęła się msza św. za Ojczyznę, a po mszy – ognisko integracyjne na Błoniach Jana Pawła II.

Wstęp na wszystkie wydarzenia był wolny.