KulturaMiasto i GminaSport

Sportowe zmagania podczas Dni Choroszczy

Pierwszego dnia – 16 czerwca – to strzelcy przystąpili do zmagań o Puchar Burmistrza Choroszczy. Turniej został zorganizowany na strzelnicy pneumatycznej w Szkole Podstawowej w Choroszczy przez Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość Skała.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

W sobotę 41. Dniom Choroszczy towarzyszyło już nieco więcej zmagań sportowych. Rozpoczęły je zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Choroszczy przeprowadzone nad Kominowym Bajorem przez PZW “Amur”w Choroszczy.

Wyniki zawodów:

1 miejsce – Paweł Knyszewski

2 miejsce – Grzegorz Ziembicki

3 miejsce – Tomasz Bajer

Największą rybę złowił Wojciech Raczkowki

Gratulujemy udanych połowów!

Kolejnym turniejem były mecze młodzieżowej amatorskiej ligi podwórkowej, gdzie na Orliku spotkały się trzy drużyny: FC Pańki, AP Izbiszcze oraz Zaczerlany Junior.

Łącznie rozegrano 5 meczy (razem z tym finałowym), a ich wyniki końcowe kształtowały się nastepująco:

Zaczerlany Junior – FC Pańki: 0:4

AP Izbiszcze – FC Pańki: 0:2

FC Pańki – Zaczerlany Junior: 2:2

AP Izbiszcze – FC Pańki: 4:0

W finałowym starciu spotkały się drużyny: FC Pańki, które 1:3 uległy AP Izbiszcze i tym samym wygrały turniej.

Brawa dla odważnych, młodych piłkarzy!

Na głównie płycie Stadionu Miejskiego spotkały się dwie drużyny RETRO LIGI: Strzelec Białystok Choroszcz i gościnnie TS Victoria Sosnowiec. Mecz do końca pierwszej połowy był wyrównany wynikiem 1:1. W końcówce drugiej połowy, jak i całego spotkania to drużyna gospodarzy objęła prowadzenie i zakończyła mecz wynikiem 2:1.

To była prawdziwa walka z zachowaniem zasad fair-play.

WIELKIE BRAWA DLA OBYDWU DRUŻYN i GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!

Podczas sobotniego pikniku retro rywalizowano też w łucznictwie, w ramach tego turnieju ” 100-lecia Strzelca Choroszcz”.

Zwycięstwo zdobyła Weronika Połock! Nagrodzony został również Antoni Wrzosek.

Gratulujemy znakomitej łuczniczej postawy!

Niedzielne zmagania skumulowały się w Auli M-GCKiS gdzie od samego rana słychać było ciche szuranie pionków po niczym innym – jak po szachownicy. Odbywał się bowiem Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Choroszczy.