Sport

Na sportowo wokół SP w Choroszczy – kolejna sportowa inwestycja gminy

Gmina Choroszcz sportem stoi. Tak jest od dawna – jednak, aby ten sport mógł być uprawiany potrzeba modernizacji i inwestycji. Kolejną inwestycją sportową w samej Choroszczy jest budowa boiska do piłki nożnej, boiska do piłki siatkowej, bieżni prostej, skoczni do skoku w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą przy Szkole Podstawowej w Choroszczy.

Na – dziś jeszcze zarośniętym trawą – terenie wzdłuż ul. Sportowej przy SP Choroszcz, powstanie inwestycja o wartości 2 027 321,15 zł. Gminie Choroszcz udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie pochodzące ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022, w wysokości 365 100,00 zł. Zwodowanie większą część – bo ponad 1,6 mln zł samorząd pokryje z własnych środków.

Do końca bieżącego roku kalendarzowego, niezagospodarowane dziś jeszcze tereny zielone SP Choroszcz – ciągnące się wzdłuż ulicy Sportowej, zostaną przekształcone w przestrzenie sportowe i rekreacyjne – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Stworzymy boiska do piłki nożnej, siatkowej – wylicza. W tym miejscu powstanie też bieżnia prosta, skocznia do skoku w dal i trójskoku, a także rzutnia do pchnięcia kulą – kontynuuje. W nowym roku szkolnym młodzież ze szkoły w Choroszczy będzie miała szansę na powietrzu grać w gry zespołowe, a także ćwiczyć szereg aktywności lekkoatletycznych – dodaje. Nowa, przekształcona sportowa przestrzeń pozwoli być może nawet zaprosić innych sportowców i zorganizować w Choroszczy większe zawody czy turnieje – rozważa burmistrz Wardziński.

Przy czym nowy, wielofunkcyjny teren sportowy przy szkole to nie wszystko – na tej modernizacji zyskają też mieszkańcy i inni użytkownicy: powstanie bowiem dodatkowo chodnik, a także zostaną stworzone nowe miejsca parkingowe – tak bardzo dziś w tym miejscu potrzebne.

Całość ozdobią zielone nasadzenia, w ławki, a obok nich – staną kosze na śmieci.

W ten sposób kolejna – znajdująca się w centrum miasta, dziś niezagospodarowana i niefunkcjonalna przestrzeń – zyska użyteczny wymiar, z którego z powodzeniem skorzystają i młodsi, i starsi, i uczniowie, i ich rodzice.