KomunikatyMiasto i GminaWydarzenia

Oficjalne otwarcie terenu rekreacyjnego w Dzikich

Zapraszamy bardzo serdecznie na uroczyste otwarcie terenu rekreacyjnego w Dzikich: w środę 20 września 2023 roku, o godz. 17.00.

Na miękkim piaskowym podłożu terenu rekreacyjnego stanęły m.in.: huśtawki, „bocianie gniazdo”, karuzela, bujaczki typu „UFO” i w kształcie koniczyny, piramida linowa. Siłownia zewnętrzna oferuje: sprzęt dowyciskania, rzeźbienia przedramion, klatki piersiowej, brzucha czy pleców; można też ćwiczyć na surferze i twisterze, jest również sprzęt do ćwiczeń cardio, m.in.: biegacz, wioślarz, a także narty i prasa. Całość przestrzeni rekreacyjno-sportowej uzupełniają wygodne ławki i funkcjonalne kosze na śmieci.

Koszt zakupu i montażu infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Dzikich, jak również uporządkowania i zagospodarowania terenu w całości poniosła Gmina Choroszcz, wydając na ten cel ok. 400 tys. Nikt jednak nie ma wątpliwości, że było warto, tym bardziej, że obszar wciąż jest modernizowany.

 

Na dzieci czeka moc atrakcyjnych animacji, z kolei starsi mieszkańcy będą mogli porozmawiać o potrzebach sołectwa, spotykając się z Burmistrzem Choroszczy.

Zapraszamy!