Kultura

Kulturalne podróże z Centrum Kultury

Rowerem, autokarem, a może pieszo? Do opery, do teatru, do parku. Na koncert, spektakl lub wystawę. Szlakiem teatrów, muzeów czy miejsc historycznych. Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zaprasza do wspólnego podróżowania po kulturalnej mapie gminy, regionu i Polski. Podczas zorganizowanych wyjazdów będzie można odkrywać zakamarki sztuki, poznawać ciekawe miejsca i miło spędzać czas.

Być może lekko zapomniany, a funkcjonujący kilka lat temu w Choroszczy Klub Turysty Kulturalnego, wznawia swoje działania – wzbogacony o nowe pomysły! W ramach inicjatywy i we współpracy z instytucjami kultury i turystyki zaplanowano wspólne podróże mające na celu zapoznawanie się z przyrodą, folklorem i sztuką, zarówno do bliskich Choroszczy podlaskich instytucji, jak również tych poza granicami województwa podlaskiego.

Na pierwszy wyjazd organizatorzy zapraszają już 21 października do Białostockiego Teatru Lalek, gdzie wystawiana jest „Zemsta” Aleksandra Fredry. Przed spektaklem odbędzie się wspólne zwiedzanie  Piwnicy Lalek. W kolejnych miesiącach zaplanowano kulturalne podróże do Teatru Narodowego w Warszawie oraz Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Więcej szczegółów na stronie: www.kultura.choroszcz.pl