Wydarzenia

Nowe linie autobusowe na trasie Białystok – Choroszcz

Od piątku 29 grudnia br. ruszyła nowa linia autobusowa Białostockiej Komunikacji Miejskiej w gminie Choroszcz – linia 123. Uruchomiona została też dodatkowa linia – 113, która w I kwartale 2024 roku, po zakończeniu remontu ulicy Białostockiej w Choroszczy, zostanie uzupełniona o pełną trasę. 

Linia nr 123 połączy miasto Białystok przez wsie: Porosły, Krupniki z miejscowością Klepacze. Łącznie, w dni powszednie zaplanowano 14 kursów na dobę, w soboty – 9 kursów, a w niedziele i święta – 6.

Druga strefa taryfowa obowiązywać będzie:

  • w kierunku Klepacz: od przystanku ELEWATORSKA, POLMOS (117),
  • w kierunku Białegostoku: do przystanku ELEWATORSKA, POLMOS (112).

Trasę oraz rozkład jazdy autobusów można znaleźć pod tym linkiem: https://komunikacja.bialystok.pl/?page=lista_przystankow&nr=123&rozklad=1

Linia nr 113 z kolei, połączy miasto Białystok przez wsie: Porosły, Łyski, Jeroniki z miastem Choroszcz. Nowa linia kursować będzie w dni powszednie. Na tę chwilę, zaplanowano 1 kurs na dobę w godzinach porannych, niemniej jak tylko zakończy się remont ulicy Białostockiej w Choroszczy, linia zostanie uzupełniona o więcej kursów.

Druga strefa taryfowa obowiązywać będzie:

  • w kierunku Choroszczy: od przystanku ELEWATORSKA/FADOM (111),
  • w kierunku Białegostoku: do przystanku ELEWATORSKA/FADOM (118).

Trasę oraz rozkład jazdy autobusów można znaleźć pod tym linkiem: https://komunikacja.bialystok.pl/?page=lista_przystankow&nr=113&rozklad=1

 

opr. na podstawie strony choroszcz.pl