Edukacja

XXI Ogólnokrajowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku serdecznie zaprasza właścicieli indywidualnych gospodarstw rolnych do udziału w XXI Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Od 2003 roku, konkurs stanowi istotny element działań mających na celu redukcję liczby wypadków i chorób zawodowych wśród rolników. Dwudziesta pierwsza edycja Ogólnokrajowego Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne ma na celu promowanie zasad ochrony zdrowia i życia na terenie gospodarstw rolnych oraz szerzenie wiedzy na temat prewencji wypadków podczas pracy rolniczej oraz zawodowych chorób rolniczych.

Udział w konkursie stanowi wyjątkową okazję do identyfikacji potencjalnych zagrożeń na terenie pracy rolników oraz zachętę do ich eliminacji. Konkurs adresowany jest zarówno do dużych, jak i małych gospodarstw rolnych, których przynajmniej jeden z właścicieli objęty jest ubezpieczeniem społecznym rolników.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym są AGRO Ubezpieczenia – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Dla dodatkowych informacji oraz zgłoszeń prosimy o kontakt z lokalnym oddziałem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Białymstoku.