EdukacjaMiasto i GminaWydarzenia

Witajcie w naszej szkole – tu wszystko jest wesołe! Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej

Sześć pięknych, przestronnych, jasnych i świetne wyposażonych sal dydaktycznych, z czego w trzech z nich – istnieje możliwość podzielenia przestrzeni mobilną ścianą na dwa oddziały (czyli w sumie utworzenia nawet 9 oddziałów), na każdym piętrze – pełne zaplecze higieniczno-sanitarne, szerokie, przestronne jasne klatki schodowe i budynek wyposażony w windę – to, pokrótce zmiany, o jakie, po rozbudowie, została ubogacona Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Choroszczy.

Nowa oświatowa inwestycja w Choroszczy powstała ekspresowo, bo w latach 2022-2023 i była realizowana jako zadanie pn. „Rozbudowa Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy”. Pochłonęła ponad 9,5 mln zł i była realizowana przy wsparciu Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych w latach 2022-2023 – w kwocie 4 245 750,00 zł, Województwa Podlaskiego –z dotacji Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów w wysokości 150 000,00 zł, oraz przy udziale środków Gminy Choroszcz – w wysokości blisko 5,2 mln zł.

Nowe skrzydło Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy uczniom z gminy Choroszcz było bardzo potrzebne. Dzięki temu ponad 120 dzieci zwolniło miejsca klasom I-III, zajmowanych dotąd w tzw. małej szkole. Dzięki temu najmłodsi uczniowie z Choroszczy, mogą uczyć się i w lepszych warunkach, w nowoczesnych, w pełni multimedialnych salach, i w bardzo korzystnym rozkładzie dnia oraz tygodnia.

Już z początkiem marca Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy serdecznie zaprasza przyszłych Uczniów klas pierwszych i oddziałów zerowych wraz z Rodzicami na Dzień Otwarty.

Dzień Otwarty w SP Choroszcz
odbędzie się w środę 6 marca 2024 roku o godz. 15.30
w budynku Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy
przy ulicy Powstania Styczniowego 1 w Choroszczy

Rodzice i Uczniowie będą mieli okazję:

– do spotkania z Burmistrzem Choroszczy, Panią Dyrektor i nauczycielami SP Choroszcz

–  obejrzenia prezentacji multimedialnej o działalności SP Choroszcz  

– wzięcia udziału w warsztatach, grach i zabawach ruchowych w salach lekcyjnych

 

Zachęcamy do odwiedzin placówki, aby zapoznać się z nowym wnętrzem i jeszcze bardziej przekonać się do podjęcia przez Państwa dzieci edukacji właśnie w Choroszczy.