KulturaMiasto i Gmina

Centrum Kultury włącza się w XXI Tydzień Bibliotek z ciekawym programem

M-GCKiS w Choroszczy przygotowuje się do wydarzeń organizowanych w ramach XXI. Tygodnia Bibliotek, który odbędzie się w dniach od 8 do 15 maja 2024 r. W ramach akcji, biblioteka zaplanowała szereg atrakcji, obejmujących spotkania autorskie, warsztaty, pokaz filmu oraz wystawę.

 

 

Rozpoczęcie Tygodnia Bibliotek w Choroszczy zaplanowano na 7 maja, kiedy to Marcin Kostrzyński, znany obserwator przyrody i autor licznych książek oraz filmów, spotka się z  uczniami SP w Choroszczy oraz z czytelnikami w  M-GCKiS. Spotkanie odbędzie się o g. 17:00 i będzie otwarte dla wszystkich zainteresowanych, a autor zaprezentuje również swoje autorskie filmy o faunie i florze.

W programie Tygodnia Bibliotek znajdują się również warsztaty, takie jak „Domorosły ilustrator”, które odbędą się 8 maja o g. 17:00, a poprowadzi je  instruktorka Pracowni Sztuk Wizualnych – Katarzyna Magdziak. Uczestnicy będą mieli okazję tworzyć własne historie i postacie, ilustrując wybrane fragmenty starych książek.

Kolejną propozycją są rodzinne warsztaty artystyczno-edukacyjne z Galerią Arsenał pod hasłem „Zwierzęta mocy”, które odbędą się 9 maja, o godz. 16:00 w naszej bibliotece.  Warsztaty mają charakter rodzinny, zapraszamy dzieci od 6 roku życia wraz z opiekunem.

Dla miłośników teatru, 10 maja, o g. 17:00 odbędzie się rodzinne spotkanie teatralne w filii bibliotecznej w Klepaczach, poprowadzone przez absolwentkę białostockiego Wydziału Sztuki Lalkarskiej. Tego samego dnia o godz. 18:00 w M-GCKiS odbędzie się projekcja filmu „Magia Podlasia – Szeptuchy”, po której nastąpi spotkanie z reżyserką.

W dalszym ciągu Tygodnia Bibliotek, 11 maja, czytelnicy będą mieli możliwość sobotniej wymiany książek, a redakcja „Gazety Dzieci” spotkania i wspólnej pracy twórczej. W wtorek 14 maja, o 17:30 spotkanie z autorem książki „Życie seksualne kajakarzy”  – Wojciechem Koronkiewiczem, umożliwi członkom Dyskusyjnego Klubu Książki wymianę literackich doświadczeń.

Zakończeniem Tygodnia Bibliotek – 15 maja, będzie wieczór z poetką Ewą Nowik, autorką wystawy „Efemeryczność”.

 

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy pod nr. 85 719 14 31. Podczas weekendu majowego zapisy możliwe drogą e-mailową pod adresem: zajecia@kultura.choroszcz.pl

Zachęcamy do udziału w wydarzeniach zaplanowanych w ramach Tygodnia Bibliotek w Choroszczy.