KomunikatyKulturaMiasto i Gmina

M-GCKiS przejdzie kolejny remont

Blisko 1,7 mln zł wydamy w Gminie Choroszcz na kolejny etap modernizacji zabytkowego budynku dawnej Szkoły Powszechnej w Choroszczy, a dziś – Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Miejsca, które nasi Mieszkańcy, a także odwiedzający spoza Gminy Choroszcz, doskonale znają i świetnie się tu czują. Na przeprowadzenie zaplanowanych prac, w czwartek 16 maja burmistrz Choroszczy Robert Wardziński podpisał umowę z wykonawcą.

 

 

Jakie to prace? Wykonanie części sanitarnej, wymiana stolarki wewnętrznej, wykonanie posadzek, sieci wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej czy założenie wentylacji w pomieszczeniach. Wśród robót przewidziano także konserwację zabytkowych drzwi choroszczańskiego Centrum Kultury i Sportu. Drzwi, które, zwłaszcza w ostatnim czasie, gościnnie witają wszystkich odwiedzających.

Gmina Choroszcz od lat dba o kulturę, a obecne środki to nie pierwsze, jakie samorząd przeznacza na renowację miejscowego zabytkowego Centrum. Na przykład, z funduszy Budżetu Obywatelskiego w 2012 roku została wyremontowana aula M-GCKiS, w 2023 roku – swoje podwoje otworzyła gruntownie odświeżona Miejska Biblioteka Publiczna wraz z którą powstały nowe pomieszczenia do zajęć, odnowione korytarze oraz przestrzeń wystawiennicza. Teraz nastąpią kolejne etapy koniecznej renowacji.

Dodajmy, że obecny etap inwestycji przeprowadzany w M-GCKiS w Choroszczy, kwotą 970 tys. zł wsparł Fundusz Rozwoju Odbudowy Zabytków. Modernizacja już pod koniec bieżącego roku pozwoli oddać naszym Mieszańcom kolejne odświeżone, nowe i komfortowe przestrzenie Centrum.

W ostatnim czasie znacząco zmieniła się oferta naszego Centrum Kultury – mówi burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Wydarzenia i propozycje, np. ciekawe zajęcia stałe i okolicznościowe, warsztaty, spotkania dla dzieci i dorosłych, kluby dyskusyjne, wystawy, koncerty czy przedstawienia – to osiągnięcia jakich do tej pory u nas nie było – dodaje. Staramy się więc, aby nasi Mieszkańcy mieli do najlepszej kultury jak najszerszy dostęp. Co więcej, lubimy tak się starać – konkluduje.

I z pewnością Gmina Choroszcz będzie to kontynuować. Już dziś w odremontowane progi Centrum serdecznie zapraszamy. A niebawem, dzięki naszym kolejnym staraniom, przestrzeni do korzystania z kultury w choroszczańskim Centrum Kultury będzie jeszcze więcej. Zapraszamy!