KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Moc atrakcji w Centrum z okazji Dnia Matki

Dzień Matki, przypadający w niedzielę 26 maja, obchodzony będzie jak zawsze wyjątkowo. W szkołach i przedszkolach, z pewnością już kilka dni wcześniej odbywać się będą uroczystości bogate w program artystyczny z udziałem dzieci. Ciekawą ofertę okolicznościowych wydarzeń przygotowało z tej okazji także M-GCKiS w Choroszczy.

 

25 maja (sobota) – warsztaty rękodzielnicze i prezentacja wystawy

godz. 11.00 – warsztaty rękodzielnicze z Agnieszką Jakubicz. Uczestnicy przyniosą własne elementy garderoby, które odmienią dzięki samodzielnie zaprojektowanym i wykonanym kwiatowym haftom w folkowym stylu.

godz. 16.00 – prezentacja wystawy „Makatki do starej i nowej chatki” autorstwa Aliny Dębowskiej- Jankiewicz połączona z warsztatami wyszywania makatek. Autorka w twórczy sposób przekształca tradycyjne formy dodając im nowoczesnego charakteru, do czego zaprosi również uczestników.

Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 85 719 14 31 lub 725 357 788

 

26 maja (niedziela) – koncert „Muzyczne oblicza kobiety” w wykonaniu duetu Respiro Duo (Monika Sasinowska – artystka Chóru Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz pianistka Agata Gabryjel)

Podczas koncertu, który rozpocznie się o godz. 18:00 w auli M-GCKiS w Choroszczy, będzie można usłyszeć najpiękniejsze arie operetkowe  inspirowane  płcią piękną oraz zanurzyć się w świecie magicznych dźwięków i kobiecych emocji. Podczas tej wyjątkowej podróży wybrzmią m.in. czardasz z „Cygańskiej miłości”, ,,Zemsta Nietoperza” czy „Wesoła wdówka”, a także słynna ,,Aria ze śmiechem” z operetki ,,Perichola”.

 

Na koncert obowiązują bezpłatne wejściówki do pobrania w biurze Centrum od 20 maja.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie organizatora: www.kultura.choroszcz.pl