KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Dzień Dziecka na Błoniach Jana Pawła II

Tańce, występy, zabawy z animatorami, bańki mydlane, bajkowa kolejka i mobilna biblioteka – to tylko część atrakcji, które będą czekały na najmłodszych mieszkańców gminy Choroszcz z okazji Dnia Dziecka.

Burmistrz Choroszczy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana w Choroszczy serdecznie zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 2 czerwca (niedziela) na Błoniach Jana Pawła II. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13:00. Organizatorzy zachęcają dzieci i młodzież do skorzystania z licznych przygotowanych atrakcji.

W programie festynu znajdą się m.in. występy przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy. Strażacy z OSP w Choroszczy zaprezentują swój sprzęt i wezmą udział we wspólnej zabawie z dziećmi. Nie zabraknie również kreatywnych warsztatów organizowanych przez M-GCKiS.

Nowością tegorocznego festynu będzie mobilna biblioteka. W namiocie promocyjnym będzie można zapisać się do biblioteki, a najmłodsi czytelnicy w wieku od 3 do 6 lat otrzymają wyprawkę czytelniczą w ramach akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Może to właśnie Dzień Dziecka stanie się idealną okazją do rozpoczęcia przygody z czytaniem?

Dzień Dziecka w Choroszczy to wyjątkowa okazja, aby celebrować dzieciństwo i spędzić tę magiczną niedzielę z szerokim uśmiechem na twarzy i wśród okrzyków radości.

Serdecznie zachęcamy do udziału!