KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Wspólne świętowanie Dnia Dziecka w Choroszczy!

W sobotę, 2 czerwca, na Błoniach Jana Pawła II, odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Organizatorzy, jak co roku, zadbali o to by w programie wydarzenia nie zbrakło atrakcji, które dostarczą dzieciom niezapomnianych wrażenia i mnóstwa zabawy.

Festyn rozpoczął się o godzinie 13:00, a otwarcia dokonali Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński i dyrektor M-GCKiS Izabela Dąbrowska, którzy złożyli dzieciom serdeczne życzenia i zachęcili do korzystania z przygotowanych atrakcji, a także przyszłych imprez, których w Gminie Choroszcz nie zabraknie. Później, scena główna zapełniła się młodymi artystami, którzy zaprezentowali swoje talenty w tańcu, śpiewie i recytacji. Na placu za kościołem ustawiono stoiska i namioty, w których odbywały się różnorodne warsztaty i zabawy. Największym powodzeniem jak zawsze cieszył się kolorowy, dmuchany plac zabaw. Nie zabrakło też wspólnych zabaw integracyjnych z animatorami, kreatywnego kącika plastycznego oraz pokazów Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy. Dodatkowo na festynie pojawiła się mobilna biblioteka, której towarzyszył „Krasnal w Krzywej Czapce” – ambasador akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Na wszystkich maluchów czekała również  słodka wata cukrowa i popcorn.

Tegoroczny festyn z okazji Dnia Dziecka był nie tylko doskonałą okazją do wspólnej zabawy, ale również do integracji społeczności lokalnej. Rodzinna atmosfera, różnorodne atrakcje i doskonała organizacja sprawiły, że wydarzenie można uznać za bardzo udane, a organizatorzy  zapowiedzieli już koleje plenerowe wydarzenia, o których poinformujemy niebawem.

Organizatorami tegorocznego Dnia Dziecka w Choroszczy byli: Gmina Choroszcz – Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika.