XVIII Turniej Szachowy „O Szablę Hetmana Branickiego”

6 grudnia (niedziela) o godz. 10.00 w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy rozegrany zostanie Turniej Szachowy „O Szablę Hetmana Branickiego”. To już osiemnasta edycja zmagań szachistów – amatorów z województwa podlaskiego.

W turnieju wezmą udział drużyny szachowe reprezentujące miasto lub gminę z województwa podlaskiego i nie uczestniczące w rozgrywkach centralnych Polskiego Związku Szachowego. Swój udział zapowiedziały zespoły z Wasilkowa (obrońcy trofeum sprzed roku) i Supraśla. Być może pojawią się reprezentanci Bielska Podlaskiego, Moniek, Zabłudowa i Sokółki. Dwie drużyny wystawi także Choroszcz – w naszych zespołach wystąpią m.in. dwóch seniorów, junior do lat 18 i kobieta.

Turniej rozegrany zostanie systemem „każdy z każdym”. Główną nagrodą w turnieju drużynowym jest Szabla Hetmana Branickiego. Z kolei najlepsi zawodnicy na poszczególnych szachownicach otrzymają nagrody i dyplomy.

Organizatorem turnieju jest Jacek Dąbrowski, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Choroszczy. Będzie to już 18 edycja turnieju, który po raz pierwszy został przeprowadzony w 1998 roku. Najwięcej zwycięstw (po 3) mają Wasilków i Choroszcz – nasza drużyna zdobywała pierwsze miejsce w 2002, 2009 i 2013 roku. Mamy nadzieję, że jutro będzie lepiej gdyż przed rokiem reprezentacja Choroszczy znalazła się poza podium. Powodzenia!

Wyniki ostatnich turniejów:

2012: 15 turniej: 1. Choroszcz, 2. Zabłudów, 3. Siemiatycze
2013: 16 turniej: 1. Bielsk Podlaski, 2. Wasilków, 3. Choroszcz
2014: 17 turniej: 1. Wasilków, 2. Zabłudów, 3. Supraśl