Miasto i Gmina

Darczyńcy pilnie poszukiwani przez Szlachetną Paczkę

Trwa Kampania poszukiwania Darczyńców do projektu Szlachetna Paczka. Darczyńcą w projekcie może zostać osoba lub grupa ludzi, która chce pomóc potrzebującym rodzinom spokojnie spędzić nadchodzące Święta Bożego Narodzenia, wspierając ich przygotowaną paczką. W rejonie Choroszczy na swojego Darczyńcę czekają jeszcze 3 spośród 10 rodzin. Oto historia jednej z nich:

Pani Izabela (22 lata) całkowicie samotnie wychowuje dwójkę małych dzieci Dominikę (2 lata) i Adriana (4 lata). Rodzina radziła sobie samodzielnie, aż do momentu zakończenia małżeństwa pani Izabeli i jej męża– mężczyzna opuścił rodzinę a na odchodne stwierdził także, że nie obchodzą go dzieci i równie dobrze pani Izabela, jeśli sobie nie radzi, może je oddać do domu dziecka. Oczywiście kobieta kocha swoje dzieci całym sercem więc zacisnęła zęby. Znalazła pracę i mieszkanie. Niestety ciężko pogodzić samotne wychowywanie dzieci i pracę na pełen etat. Od niedawna pani Izabela pracuje na pół etatu.Rodzina utrzymuje się także z alimentów płaconych przez męża pani Izabeli oraz dzięki zasiłkowi rodzinnemu na dzieci. Po odliczeniu kosztów utrzymania zostaje im 216 zł na jednego członka rodziny. Rodzina żyje skromnie ale schludnie.
Pani Izabela bardzo kocha swoje dzieci. Adrian i Dominika są dla niej całym światem. Nigdy nie przeszło jej nawet przez myśl by postąpić tak jak poradził jej mąż. Widać w niej wole walki i nadzieję na poprawę sytuacji. Drzemie w niej wielki potencjał.
Najważniejsze potrzeby to: łóżko piętrowe dla dzieci by miały swój kąt do spania, łóżko dla pani Izabeli, bowiem stare jest w opłakanym stanie oraz środki czystości- ze względu na ich wysoką cenę rodziny nie stać na ich zakup.

Szczegółowy opis rodziny oraz historię pozostałych możesz znaleźć tutaj. Nie zwlekaj, pomóż innym spędzić godnie najbliższe święta.

opr. aka