KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Wakacje w Choroszczy czas zacząć! Piknik rodzinny na Kominowym Bajorze

Czy jesteście gotowi na niezapomniane powitanie wakacji? Już wkrótce odbędzie się coroczny piknik rodzinny pełen barwnych atrakcji dla tych najmłodszych i nieco starszych. Organizatorzy: Gmina Choroszcz i Centrum Kultury zapraszają do wspólnej zabawy 29 czerwca, od godz. 16:00, na kompleks rekreacyjny Kominowe Bajoro.

Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do najmłodszych uczestników, ale organizatorzy gwarantują, że dorośli również będą mogli się świetnie bawić. Piknik rodzinny rozpocznie się o godzinie 16:00 pokazem nietuzinkowego iluzjonisty – Damiana Karlińskiego.  Dzieci będą mogły wyszaleć się także na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. To idealna atrakcja dla małych i dużych, którzy uwielbiają skakać, zjeżdżać i bawić się bez końca. Zaplanowano także warsztaty plastyczne i rękodzielnicze, gdzie będzie można stworzyć różnorodne prace artystyczne. W plenerze pojawi się biblioteka, a tuż obok odbędzie się premiera najnowszego numeru „Gazety Dzieci”.

Na piaszczystych boiskach rozegrany zostanie otwarty turniej w plażową piłkę siatkową, a każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku. Profesjonalni animatorzy będą malować twarze dzieci w różnorodne wzory – od zwierzątek, przez bohaterów z bajek, aż po kolorowe motywy fantastyczne. Zaplanowano również bitwę kolorów i słodki poczęstunek dla najmłodszych.

Dla tych, którzy potrzebują chwilę odpocząć, przygotowana zostanie strefa relaksu z wygodnymi leżakami i kocami.

W ramach integracji lokalnej społeczności, jak co roku, zaplanowano ognisko, na które można przyjść z własnym prowiantem (organizatorzy zapewniają kijki oraz opał).

Piknikowe atrakcje są bezpłatne, dlatego zachęcamy wszystkich do udziału. Zabierzcie ze sobą kocyki, dobry humor i całą rodzinę, by wspólnie i radośnie spędzić to sobotnie popołudnie!