Kultura

„Rytmy Czasu” rządzą na estradzie!

„Rytmy Czasu” pod kierunkiem Jerzego Tomzika nie od dziś są eksportową supermarką gminy Choroszcz. W czerwcu i w listopadzie grupa z powodzeniem koncertowała w Grodnie i nie były to żadne „ciche” występy. Zespół śpiewał pięknie, energicznie i zrobiło się o nim głośno nie tylko w Polsce, ale i na Białorusi, czego dowodem jest i okładka, i treść obszernej relacji w „Magazynie Polskim”.

W grudniu zespół wyruszył nieco bliżej, w Wysokiem Mazowieckiem 8 XII w tamtejszym Miejskim Ośrodku Kultury, gdzie blisko trzystuosobowa publika dała się porwać jazzowym i bluesowym aranżacjom standardów polskiej muzyki.

Jak udało się dowiedzieć naszej redakcji, Rytmy Czasu pracują nad bożonarodzeniowym repertuarem, z którym wystąpią m.in. w Choroszczy. Będzie to bardzo dobry moment, by usłyszeć grupę, która lada moment wyfrunie z naszego miasteczka na szerokie wody świetlanej kariery estradowej.

Niech więc na czas ich koncertu na bok odejdą perypetie Sulejmana Wielkiego, niech zamilkną gadające po próżnicy głowy w serwisach informacyjnych, niech będzie wyłączona dziesiąta powtórka sitcomu!

Zbudujmy razem publikę większą niż Wysokie, ba, większą niż Grodno. Kupujmy płyty młodych wykonawców (10 zł/szt.), zbierajmy autografy i gorąco kibicujmy. Niech z naszym solidnym wsparciem młodzież pracująca przez wiele godzin tydzień w tydzień wyruszy śmiało podbijać polską scenę muzyczną jak chociażby Sound’n’Grace. Rytmy Czasu mają ku temu wszelki potencjał.

O terminie najbliższych koncertów poinformujemy jak zwykle na łamach „Gazety w Choroszczy” – jedynego regularnego czasopisma w gminie Choroszcz.

WJC