Święto Szkoły w Kruszewie

Od 2000 roku Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kruszewie obchodzi swoje święto. W tym roku uroczystość Święta Szkoły odbyła się 7 grudnia. Był to dzień wyjątkowy dla nas wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli. Na początku wprowadzono Sztandar Szkoły oraz odśpiewano Hymn Narodowy. Następnie pani Dyrektor Elżbieta Marek przywitała zaproszonych gości, wśród których byli: pan Burmistrz Robert Wardziński, Pan Grzegorz Krysiewicz – prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość ” Skała”, ksiądz Proboszcz Bogusław Kieżel, radny pan Marian Kosakowski oraz liczni Rodzice.

W podniosły i uroczysty charakter wprowadziły nas pieśni patriotyczne w wykonaniu uczennic: Kamili Sokół z klasy VI, Justyny Cieśluk z klasy V oraz Martynki Kosakowskiej- z klasy III, laureatki III miejsca Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki i Recytacji Poezji Legionowej, Żołnierskiej i Niepodległościowej w Warszawie.

W tym szczególnym dniu przyjęto także do grona społeczności szkolnej pierwszoklasistów, którzy przyrzeczenie złożyli na Sztandar Szkoły. Udowodnili swoją gotowość wspaniałym występem. Uśmiech gościł na ich twarzy, nie tylko dlatego, że otrzymali dyplomy, szkolne koszulki, upominki, ale są świadomi tego, że w ich życiu rozpoczął się nowy etap. Bardzo cieszymy się razem z nimi i życzymy im wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Po części oficjalnej były zmagania edukacyjne, artystyczne i sportowe. Brali w nich udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. Zerówka zorganizowała konkurs plastyczny „ Nasza szkoła w oczach dziecka”,

Uczniowie klas I-III wspólnie z rodzicami uczestniczyli w różnorodnych grach, zabawach i konkursach literackich, muzycznych, plastycznych i sprawnościowych. Klasy IV-VI zmagały się w grze dydaktycznej „Nasza Szkoła” oraz w konkursie “O mistrza paletki”.

Święto Szkoły uatrakcyjnił pokaz Zumby w wykonaniu naszych uczniów. Jednak największą atrakcją jak co roku był tort urodzinowy wykonany przez rodziców uczniów klasy szóstej. W tym roku był to pyszny tort z wizerunkiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Bardzo dziękujemy naszym Rodzicom.

Jolanta Zagórska