Miasto i GminaWydarzenia

Szlachetna Paczka podsumowanie XV edycji

Za nami Finał XV edycji Szlachetnej Paczki, finał po raz czwarty zorganizowany także na terenie gminy Choroszcz. Przez cały drugi grudniowy weekend wolontariusze z naszego rejonu przyjmowali paczki od darczyńców i dostarczali je potrzebującym rodzinom. Magazyn podobnie jak w poprzednich latach mieścił się przy ulicy Dominikańskiej w budynku OSP Choroszcz. Od soboty rano trwało przyozdabianie magazynu. W dekorowaniu pomagali nam harcerze. W magazynie panowała swoiście miła i ciepła rodzinna atmosfera. Z darczyńcami można było pogadać praktycznie o wszystkim, a wiele radości sprawiały powroty wolontariuszy od rodzin i opowieści o wrażeniach z wręczenia paczki, z radości i wzruszeń potrzebujących, w szczególności dzieci. Paczki z magazynu dotarły do 10 potrzebujących rodzin z terenu miasta i gminy Choroszcz.

W imieniu Wolontariuszy z Rejonu Choroszcz chciałbym serdecznie podziękować Wszystkim Darczyńcom którzy w tegorocznej edycji pomogli rodzinom, oraz wszystkim tym osobom bez których organizacja finału Szlachetnej Paczki nie przebiegła by tak sprawnie a więc: panu Burmistrzowi  Robertowi Wardzińskiemu za udostępnienie pomieszczenia OSP na magazyn oraz samochodu do przewozu paczek, harcerzom za pomoc w dekorowaniu magazynu i pakowaniu paczek, firmie Chorten za produkty przeznaczone na poczęstunek dla Darczyńców, panu Dariuszowi Pakuła za pomoc w rozwożeniu oraz wszystkim tym, którzy przewinęli się przez nasz magazyn by choć przez krótką chwilę wesprzeć nas oraz całą akcję słowami otuchy

Życząc wszystkim Wszystkiego Dobrego z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, liczę na to, iż w przyszłym roku Finał Szlachetnej Paczki będzie jeszcze bardziej owocny, dotrzemy do jeszcze większej ilości potrzebujących rodzin z wielką energią i zapałem.

Adam Kamieński

Foto: Karol Kundzicz