„Rozśpiewana Paczka” zjednoczyła choroszczan

Jeszcze 6 grudnia na Mikołajki, na tydzień przed koncertem nie wiedzieliśmy, czy w ogóle coś z tego wyjdzie? Ba! Jeszcze na 24 h przed imprezą wcale nie byliśmy pewni czy koncert w ogóle się odbędzie? Nie chodziło o to, czy publiczność coś ze sobą przyniesie, ale czy w ogóle przyjdzie? A jeśli nie? A jeśli ludzie nam nie zaufali, bo przecież nas nie znają…? A jeśli informacja o „Rozśpiewanej Paczce” nie dotarła do wszystkich? A jeśli idea nie spodobała się choroszczanom?

Tak, właśnie takimi pytaniami i obawami żyliśmy przed koncertem. Ale rzeczywistość okazała się zaskakująco inna: przyszliście Państwo, i to jak licznie! 11 grudnia, na koncercie charytatywnym „Rozśpiewana Paczka” aula Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu pękała w szwach! Co chwilę musieliśmy donosić krzesła. Dla nas – organizatorów był to bardzo, ale to bardzo przyjemny widok. Dziękujemy Wam za to!

Na początku nieśmiało, ale jednocześnie szerokim gestem wkładaliście Państwo do przygotowanych kartonów-paczek przyniesione przez siebie dary: artykuły spożywcze, słodycze, chemię gospodarczą, książki, zabawki – zgodnie z umową, by biletem wstępu było cokolwiek, czym chcielibyśmy podzielić się z innymi. Wasz gest, to – bez przesady mówiąc – gest hojnego serca. Dzięki Wam „Rozśpiewana Paczka” zgromadziła: ponad 1100 sztuk rozmaitych produktów, w tym 161 zabawek, książek i artykułów edukacyjnych, które w sumie ważą ponad 300 kilogramów! Dziękujemy! Teraz te dobra i hojności przekażemy potrzebującym.

Dziękujemy za Wasze serca, poświęcony czas i uwagę. Ze sceny mogliśmy obserwować jak zasłuchani, chłonęliście niemal każdy dźwięk i wers śpiewanych utworów. A wspólne wykonanie „Przekażmy sobie znak pokoju” oraz na bis – „Mario, czy Ty wiesz?” utwierdziły nas w przekonaniu, że „Rozśpiewana Paczka” była potrzebna. I co najważniejsze – zjednoczyła choroszczan.

Organizatorzy

fot. Mateusz Jacewicz

fot. Marek Sokół

Wideo: Twoja Telewizja Regionalna