Wydarzenia

Politechnika Białostocka Złotym Partnerem WOŚP

Koncerty, imprezy sportowe, pociąg specjalny, aukcje i wiele innych atrakcji – przygotowania do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Białymstoku weszły w ostatni etap. Dziś (28 grudnia) podczas konferencji prasowej białostoccy sztabowcy opowiedzieli o zaplanowanych imprezach oraz podpisali umowę o współpracy z Politechniką Białostocką.

24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 10 stycznia 2015 r. Pieniądze, które w tym roku zbiorą wolontariusze pomogą w zakupie urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

„To bardzo pożyteczna i potrzebna akcja, która odbywa się raz do roku, ale swoje owoce, w postaci sprzętu medycznego tak potrzebnego do diagnostyki i leczenia różnych grup chorych, przynosi przez wiele lat.” – powiedział podczas konferencji Rektor Politechniki Białostockiej prof. Lech Dzienis. Na mocy podpisanej dziś umowy, Uczelnia została Złotym Partnerem 24. Finału WOŚP i już po raz czwarty będzie wspierać białostocki Sztab WOŚP. Politechnika użyczyła lokalu w Domu Studenta Nr 3 przy ul. Zwierzynieckiej 8. Przygotuje także specjalną aukcję. We współpracy z Jagiellonią Białystok powstają popiersia trzech zawodników i trenera drużyny. Pomysł i realizacja to dzieło studentów Wydziału Architektury z Koła Naukowego CAVE. Studenci już zeskanowali sylwetki Michała Probierza, Bartłomieja Drągowskiego, Rafała Grzyba i Marka Wasiluka. Obecnie opracowują formy wydruków. Druk 3D w technologii SLS zajmie około doby, a podjęła się go – bezpłatnie – gdańska firma BIBUS MENOS. Gotowe statuetki, 9 stycznia, zostaną oficjalnie przekazane na aukcję WOŚP, a uzyskane w ten sposób pieniądze zasilą konto akcji prowadzonej przez Jurka Owsiaka. Dzisiaj o szczegółach związanych z wydrukiem opowiadał Bartek Śliwecki z koła CAVE.

„Cieszymy się z tego wsparcia. Politechnika to bardzo kreatywny partner.” – mówiła Magdalena Juchnowicz, szefowa Sztabu WOŚP w Białymstoku. Zaprosiła na finałowy koncert, który tradycyjnie odbędzie się w Białymstoku na Rynku Kościuszki. Przez 11 godzin (od godz. 12:00 do 23:00) na scenie wystąpią artyści bardzo różnych gatunków muzycznych, wśród nich Czerwone Gitary świętujące 50-lecie pracy artystycznej, białostocki raper Cira (Michał Ciruk) oraz zespół Effect. O 19:30 rozbłyśnie Światełko do nieba. Na oczyszczone przez POIlskie Linie Kolejowe tory wyruszy także specjalność białostockiego Finału – pociąg z Białegostoku do Walił. Sztabowcy zapowiedzieli też wiele imprez towarzyszących.

To wszystko jednak nie obejdzie się bez udziału wolontariuszy. Na razie, do kwestowania na ulicach Białegostoku, zgłosiło się 350 osób. Potrzeba więcej. Dlatego rejestracja wolontariuszy została przedłużona do 2 stycznia. Wszystkich chętnych odsyłamy na stronę http://www.wosp.bialystok.pl/

DS/PB