EdukacjaSport

IX Zawody Halowych Modeli Latających w Politechnice

W najbliższą sobotę, 20 lutego o godz. 10:00 w Hali Sportowej PB rozpoczną się IX Zawody Halowych Modeli Latających. Uczestnicy mogą startować w dwóch kategoriach: Dzieci (tu przewidziano kategorie wiekowe: do lat 7, 8-9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat) oraz Open (udział bez względu na wiek).

Dla dzieci organizatorzy przygotowali blisko sto modeli samolotów częściowo przygotowanych do montażu. Osoby startujące w kategorii Open występują z własnym modelem – spełniającym wymagania klasy F1N, tj. model halowy szybowca wypuszczany z ręki (model puszczany w pomieszczeniu zamkniętym, bez napędu, w którym siła nośna jest wytwarzana przez siły aerodynamiczne działające na płaty nośne nieruchome względem modelu w locie).

 zawody2015_02

Rejestracja zawodników i treningi – od godz. 9:00 do 9:50.

Wszystkich uczestników zawodów prosimy o zabranie obuwia sportowego i używanie go w trakcie zawodów.

Podczas imprezy będzie można także obejrzeć wystawę prac nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie plastycznym „Sporty lotnicze w harmonii z Naturą”. Prezentowane będą także modele latające zdalnie sterowane. Specjalną prezentację przygotował także Aeroklub Białostocki.

Zawody mają charakter otwarty.

Organizatorami zawodów są: Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej, MDK w Białymstoku, Instytut Lotnictwa w Warszawie oraz Aeroklub Białostocki.

Patronat medialny nad imprezą sprawują: TVP 3 Białystok, Kurier Poranny i Radio Akadera.

IX Halowe Zawody Modeli Latających

20 lutego, sobota

Hala Sportowa PB ul. Wiejska 41

Zapraszamy!

DS/PB