Pasja w Zespole Szkół w Choroszczy

Z okazji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego uczniowie Zespołu Szkół w Choroszczy po raz kolejny wystawili spektakl pasyjny, będący odzwierciedleniem życia, męki i śmierci Pana Jezusa. Wyjątkowość spektaklu polegała na tym, iż wydarzenia zostały ukazane z perspektywy współczesnego młodego człowieka. Dzięki takiej koncepcji przedstawiona została postać Jezusa, a wszystko to w wymiarze duchowym – nie jedynie fizycznym. Refleksyjność przedstawienia skłaniała do wielu przemyśleń, ukazując emocje towarzyszące tamtym wydarzeniom. Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem umiejętności aktorskich naszych gimnazjalistów, którzy genialnie odegrali tak ważne role. Niezwykłą kreację stworzył Błażej Szumkowski, uczeń klasy III b, wcielając się w osobę Jezusa Chrystusa.

Istotnym elementem w odtworzeniu ostatniej drogi Jezusa na Golgotę była przygotowana scenografia oraz kostiumy, które zrobiły wrażenie na widzach i na pewno pomogły uczniom zrozumieć podniosłość zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Za scenariusz oraz reżyserię odpowiedzialni byli: p. Tomasz Perkowski oraz p. Agnieszka Paliwoda, która zadbała także o charakteryzację aktorów. Wspaniale zaprezentował się również chór pod opieką ks. Sebastiana Suma i schola kierowana przez p. Rafała Popko. Młodzież profesjonalnie wykonała piękne pieśni opowiadające o nauce i życiu oraz cierpieniu Jezusa.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do realizacji naszej sztuki, szczególne podziękowania dla p. Małgorzaty Łotowskiej za udostępnienie strojów, p. Piotra Smalaka za czuwanie nad nagłośnieniem oraz dla p. Dariusza Bielawskiego za udokumentowanie tych niezwykłych chwil na pięknych zdjęciach.

Tomasz Perkowski

fot. Dariusz Bielawski