Wydarzenia

Zaświeć się na niebiesko 2 kwietnia

„Zaświeć się na niebiesko” (Light it up blue) to ogólnoświatowa akcja zainaugurowana w 2011 roku przez amerykańską organizację Autism Speaks i corocznie obchodzona w dniu 2 kwietnia. Dzień ten Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło w 2007r. Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. https://www.facebook.com/worldautismawarenessday
Do tej pory akcja swym zasięgiem objęła:101 krajów na 7 kontynentach, w tym 1300 miast, 8400 miejsc i budynków oraz 1 Międzynarodową Stację Kosmiczną.

W tym roku, piąty już raz, zapraszamy na „Zaświeć Się Na Niebiesko dla Autyzmu w Białymstoku”. Tym samym włączamy się do ogólnoświatowych obchodów „Dnia Świadomości Autyzmu”. Symbolem tego dnia jest niebieskie światło.
Akcja ta ma na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na to, że żyją wśród nas osoby z autyzmem. Osoby te mają zazwyczaj inny sposób widzenia świata, a czasem także niecodzienne zachowania.
Zapraszamy pod Ratusz Miejski na Rynku Kościuszki wszystkie osoby chcące wyrazić swą solidarność z osobami ze spektrum autyzmu i z ich rodzinami. Będzie moc atrakcji, będzie się działo, będzie magicznie, będzie ogniście…. i niebiesko.

W tym roku zaświecą się również:
* Opera i Filharmonia Podlaska
* PGE Dystrybucja
* Kościół św. Rocha
* Kościół Farny
* Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Waldemara Kikolskiego; ul. Antoniuk Fabryczny 40

Zapraszamy też wszystkich do aktywnego włączenia się do akcji poprzez:
– ubranie się na niebiesko;
– w dniach 1-2 IV zmienienie swego zdjęcia na facebook’u na niebieską żarówkę;
– zaakcentowanie kolorem niebieskim swych stron www.

Dołącz do nas, polub nasz fanpage (http://www.facebook.com/naniebiesko) i powiedz o nas swym znajomym. Być może to właśnie dzięki Tobie jakieś potrzebujące pomocy dziecko szybciej otrzyma fachową diagnozę i pomoc. Nie bądź zielony w temacie autyzmu – 2.IV bądź niebieski.

Pełna lista wydarzeń odbywających się w ramach „Kwiecień – Miesiąc Wiedzy nt Autyzmu. Białystok 2016” dostępna jest na stronie:
http://www.kta.bialystok.pl/na-niebiesko-2016

info: http://www.kta.bialystok.pl