KomunikatyZ Urzędu

Biuro Podawcze w UM w Choroszczy

Z przyjemnością informujemy, że od 1 kwietnia w Urzędzie Miejskim w Choroszczy działa Biuro Podawcze. Zostało ono stworzone na wzór nowoczesnych instytucji, z myślą o mieszkańcach gminy oraz innych interesantach, zwłaszcza tych, którzy mają kłopoty z chodzeniem po schodach (osoby starsze, chore, niepełnosprawne). Biuro pracuje w godzinach pracy Urzędu: wt.-pt. od 7.30 do 15.30, a w poniedziałki, podobnie jak cały Urząd: od 7.30 do 18.00.

Biuro Podawcze w Urzędzie Miejskim w Choroszczy zostało uruchomione po raz pierwszy – dotąd taka komórka w Urzędzie nie funkcjonowała, a jej zadania pełnił Sekretariat (znajdujący się na piętrze, w pok. nr 14). Od 1 kwietnia jednak interesanci pragnący pozostawić korespondencję kierowaną do pracowników Urzędu (Burmistrza, jego Zastępcy, Sekretarza czy konkretnych referatów), mogą to uczynić na dole, tuż przy wejściu głównym.

Biuro Podawcze powstało głównie z myślą o naszych mieszkańcach – wyjaśnia Burmistrz Choroszczy, Robert Wardziński – szczególnie zaś tych, dla których wchodzenie po schodach jest uciążliwe; myślę tu o osobach starszych, niedołężnych, schorowanych. I to głównie ze względu na nich zdecydowaliśmy się wprowadzić w Urzędzie takie usprawnienie. Z jednej strony – to jeszcze jedno okienko w naszej instytucji, ale wierzę, że w zdecydowany sposób poprawi ono komfort współpracy z nami. Odtąd bowiem nasi interesanci nie będą musieli się wspinać po schodach, by złożyć stosowne dokumenty, a uczynią to na parterze, tuż przy wejściu, w, myślę, dogodnej dla wszystkich lokalizacji – dodaje Burmistrz. Co więcej, istnieje też możliwość, aby w razie potrzeby, poprosić konkretnego urzędnika na dół, by ten mógł wytłumaczyć interesantowi dane kwestie.

Burmistrz Choroszczy przewiduje, że wprowadzenie Biura Podawczego w istotny sposób usprawni też przyjmowanie dokumentów w ramach Programu „Rodzina 500 Plus” – dlatego cieszy się, że na dzień 1 kwietnia udało się je uruchomić.

Zapraszamy wszystkich interesantów do Urzędu Miejskiego w Choroszczy i jeszcze raz przypominamy: Urząd Miejski, a wraz z nim nowo utworzone Biuro Podawcze, pracują w każdy dzień roboczy – od wtorku do piątku w godz. 7.30-15.30, zaś w każdy poniedziałek pracują dłużej: w godz. 7.30-18.00. Zapraszamy!