EdukacjaMiasto i Gmina

Pasowanie na Przedszkolaka

22 grudnia 2020 roku odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Misie w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy. Pięknie ubrani mali artyści wesoło prezentowali swoje umiejętności: śpiewali piosenki, tańczyli, recytowali wiersze. Aż trudno uwierzyć, że w tak krótkim czasie dzieci zdołały opanować tyle umiejętności! Podczas uroczystości dzieci pokazały, że są gotowe, by stać się prawdziwymi przedszkolakami.

Niestety, w tym roku rodzice nie mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu ze względu na obostrzenia epidemiologiczne. Jednak pomimo braku widowni nasze Misie wspaniale dały sobie radę i były bardzo zaangażowane. Po występach odbyło się pasowanie na Przedszkolaka specjalnym ołówkiem, który symbolizuje zabawę, naukę i wiedzę, którą dzieci będą zdobywać w Przedszkolu. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom.

Po tym wydarzeniu spotkała dzieci bardzo miła niespodzianka, ponieważ odwiedził naszą grupę Święty Mikołaj. Wszyscy bardzo się ucieszyli i razem zatańczyli wesoły taniec. Misie zaśpiewały nawet specjalną piosenkę dla Mikołaja. Następnie nasz gość zabrał głos, chwaląc umiejętności dzieci i życząc im dalszych sukcesów. Na koniec nastąpiło radosne rozdawanie prezentów dla tak utalentowanych pociech. Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci.

Emilia Rogowska
Helena Stigańcow