Warsztaty animacji poklatkowej

19 listopada w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy o godz. 10:00 odbędzie się pierwszy blok warsztatów animacji poklatkowej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zaznajomić się z tą formą filmową. Zachęcamy dzieci, które skończyły 8 lat i młodzież do 15 roku życia.

Animacja poklatkowa to jedna z form filmowych, którą tworzy się wykonując niezliczoną liczbę zdjęć! Robimy ich tak wiele prawie każdego dnia. A może by tak to zamiłowanie do „pstrykania” przekuć w film i opowiedzieć drzemiącą w nas historię?

lens-456836_960_720

Warsztaty to przyjemna i kreatywna forma spędzenia wolnego czasu połączona z edukacją filmową. Podczas I bloku zaplanowanego na sobotę 19 listopada zapoznamy się z tematyką kinematografii, techniką animacji poklatkowej, przyswoimy podstawowe pojęcia z tego zakresu i zostaniemy animatorami – stworzymy krótki filmik! W przyszłości planujemy kolejne bloki warsztatowe, podczas których skupimy się na ekranizacji baśni.

Zapewniamy niezbędny sprzęt, materiały dydaktyczne, rekwizyty, napoje oraz słodki poczęstunek. Warsztaty poprowadzi Karolina Gołębiewska – instruktorka M-GCKiS, a swego wsparcia warsztatowiczom udzieli Rafał Trykoszko – stażysta M-GCKiS.

Zapisy prowadzimy w biurze M-GCKiS. Prosimy zgłaszać się telefonicznie, bądź osobiście. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!