Jesteśmy przedszkolakami! – pasowanie w grupie „Misie”

16 grudnia 2016 r. w Przedszkolu Samorządowym w Choroszczy miała miejsce doniosła uroczystość – pasowanie na przedszkolaka. Do ceremonii przystąpiły dzieci z najmłodszej grupy – „Misie”.


Na sali panowała miła i podniosła atmosfera, która na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. Przedszkolaki weszły do sali, tańcząc „Grozika”. W odświętnych strojach recytowały, śpiewały i tańczyły, zmieniając się przy tym w prawdziwych artystów.
Po występie pani dyrektor Bożena Lenczewska rozpoczęła ceremonię pasowania na przedszkolaka. W obecności rodziców maluszki głośno recytowały słowa przysięgi:

Ja mały zuch!
W przyjaźń bardzo wierzę,
nigdy nie uderzę!
Każdemu pomogę,
tyle ile mogę.
Uprzejmy i miły,
będę w każdej chwili.
I nie będę kłamał!
Win na innych zganiał.
Co mi pani powie,
wysłucham i zrobię!!

Następnie pani dyrektor kładła na ramieniu każdego 3-latka wielki ołówek i oficjalnie nadawała mu miano przedszkolaka. Po pasowaniu każde dziecko otrzymało dyplom przedszkolaka, medal z misiem prezentującym naszą dzielną grupę, a na głowę dzieci był zakładany prawdziwy biret.
Uroczystość zakończyła się wspólnymi zabawami dzieci i rodziców oraz rozmowami przy herbatce i ciasteczkach. Cała uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Życzymy naszym przedszkolakom samych sukcesów, a rodzicom radości i dumy z tak wspaniałych pociech!

Emilia Rogowska