Kultura

Lubimy czytać!

Czytanie jest piękne! Tę ideę od dwóch lat promuje konkurs Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej. „Lubię czytać” to konkurs interdyscyplinarny, którym dzieci od 7 roku życia i dorośli mogą wykazać swoje pozytywne uczucie do książek poprzez pracę plastyczną lub fotografię ilustrującą lekturę i krótki opis uzasadniający wybór tejże książki. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w czwartek 20 kwietnia w auli M-GCKiS, bezpośrednio po spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską.Wśród dzieci i młodzieży I miejsce zdobył Michał Rogowski pracą o „Magicznym drzewie” Andrzeja Maleszki, na II miejscu uplasowała się Aleksandra Jabłońska, która przygotowała pracę o Aslanie, bohaterze „Opowieści z Narnii” C.S. Lewisa. Miejsce III zdobyła Magdalena Wiśniewska autorka pracy o Hermionie z „Harrego Pottera”. Wszystkie dzieci odebrały nagrody z rąk Przemysława Waczyńskiego dyrektora Centrum Kultury i Sportu.

Wśród dorosłych mieszkańców gminy zgłoszono mniej prac konkursowych, dlatego jury w składzie Przemysław Waczyński – dyrektor M-GCKiS, Elżbieta Wróblewska – kierownik biblioteki i Wojciech Cymbalisty postanowiło przyznać jedną nagrodę. I miejsce zdobyła Anna Kulikowska autorka zdjęcia i tekstu o powieści „Anna In w grobowcach świata” Olgi Tokarczuk.

W tegorocznej edycji obok prac indywidualnych pojawiło się dzieło o „Czarnej owieczce” Jana Grabowskiego wykonane przez uczniów klasy II b ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy pod kierunkiem wychowawczyni Izabeli Pęzy. Klasa otrzymała specjalne wyróżnienie z zestawem upominków.

Wyróżnienia indywidualne zdobyli: Anna Hubbel, Emilia Kalicka, Katarzyna Łuksza, Mateusz Sidorowicz, Izabella Wierciszewska i Amelia Zembko. Wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Piękne upominki książkowe i pomoce szkolne ufundował Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy ze środków Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień na terenie gminy Choroszcz oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Wszystkie prace konkursowe z obu edycji konkursu „Lubię czytać” można oglądać w galerii przy Centrum Usług Wspólnych w gmachu Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Wstęp wolny, zapraszamy do oglądania i do czytania książek!

tekst WJC, fot. AK / M-GCKiS