KulturaMiasto i GminaWydarzenia

Choroszcz czytała i plażowała

W sobotę 15 lipca, na Kominowym Bajorze, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy zorganizowało wydarzenie „Czytanie & plażowanie”, którego ideą przewodnią było czytanie bajek i baśni dzieciom.

Na rozstawionych leżakach rozsiadły się rodziny, by czytać na głos utwory. Dorośli czytali dzieciom, ale również dzieci chwyciły za mikrofon i czytały baśnie. W zamian za odwagę można było otrzymać kolorowankę lub piłkę plażową. Wszyscy z zaangażowaniem czytali fascynujące opowieści z dalekich krain. Można było wyobraźnią przenieść się  w baśniowy świat ludów syberyjskich, skandynawskich lub południowych. I choć słońce nie dopisało, to jednak wydarzenie zgromadziło sporo uczestników. W przerwach między czytaniem można było posłuchać kojącej muzyki, napić się kawy lub herbaty. Na koniec został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą budowlę z piasku. Pojawiły się krokodyle, syreny i średniowieczne osady. Dzięki imprezie nasza społeczność lepiej zintegrowała się, a dzieci wraz z rodzicami miło spędziły czas. Dodatkowo, wydarzenie zachęciło najmłodszych do czytania.

Wydarzenie odbyło się w ramach Festiwalu Wzajemności, który jest współfinansowany ze Środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na terenie gminy Choroszcz.

Dziękujemy Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy oraz Galerii Arsenał w Białymstoku za udostępnienie leżaków.

M-GCKiS