Wspólna lekcja angielskiego w ramach Międzynarodowego Dnia Języków Obcych

25 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. Z tej okazji odbyła się wyjątkowa lekcja języka angielskiego w której brały udział klasa VIB Szkoły Podstawowej w Choroszczy oraz 5-6 latki z grupy Zuchów Przedszkola Samorządowego w Choroszczy.

Na początku zajęć dzieci poszukiwały odpowiedzi na pytanie – Po co uczymy się języków obcych? Następnie dzieci z przedszkola zaśpiewały piosenkę „Hello, hello” do której włączyły się dzieci ze szkoły. Dalej była już świetna zabawa podczas której dzieci z klasy VI odkrywały kolejne obrazki i uczyły małe dzieci nowych słówek. Przedszkolaki przejęte powtarzały za starszymi kolegami i koleżankami. Następnie szóstoklasiści przybliżyli dzieciom elementy kultury Wielkiej Brytanii. Zaciekawione przedszkolaki słuchały i oglądały obrazki przedstawiające rodzinę królewską oraz charakterystyczne budowle Londynu. Pani Monika Kuchcińska przygotowała niespodziankę – koszulkę przywiezioną z Londynu. Dzieci miały za zadanie zgadnąć skąd jest ta koszulka i opowiedzieć o symbolach znajdujących się na niej. Na koniec zajęć przedszkolaki wzięły udział w quizie, który pokazał jak dużo wyniosły z zajęć.

Na koniec przedszkolaki podziękowały uczniom klasy VIB piosenką „Shh be quiet…” i zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Zajęcia w Zespole Szkół okazały się świetnym sposobem integracji środowiska przedszkolnego i szkolnego. Starsze dzieci miały możliwość wcielić się w rolę nauczyciela i przekazać swoją wiedzę młodszym kolegom. Z powierzonego zadania wywiązały się znakomicie. Maluchy z kolei były bardzo dumne z tego, że im tez udało się nawiązać dialog ze starszymi kolegami i pokazać, że one również mają już pewną wiedzę i umiejętności z zakresu języka angielskiego.

Jako, że wspólne zajęcia okazały się atrakcyjna i wartościową formą dla wszystkich dzieci, nasza współpraca będzie na pewno kontynuowana.

 

Małgorzata Hubbell

Monika Kuchcińska