Sport

Izbiszcze Mistrzem Województwa LZS, Rajkom z brązowymi medalami

Boiska w Choroszczy w niedzielę 25 października były miejscem Mistrzostw Województwa Drużyn LZS. Wojewódzkie finały zawitały do Choroszczy po raz trzeci – poprzednio w latach 1994 i 2003. Za każdym razem wygrywały drużyny z naszej gminy – nie inaczej było tym razem. W tym roku oprócz tradycyjnego turnieju drużyn 11-osobowych rozegrany został  po raz pierwszy wojewódzki finał drużyn 6-osobowych, a te mecze rozgrywane były na „orliku”. Turniej otworzyła Pani Elżbieta Skalimowska – z-ca Przewodniczącego Podlaskiej Rady LZS wraz z przewodniczącym Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Choroszczy Jackiem Dąbrowskim. W turnieju „orlikowym” naszą gminę reprezentował Rajkom Choroszcz zdobywając, podobnie jak dwie inne drużyny 6 punktów. O końcowej kolejności w tabeli zadecydowała więc tzw. „mała tabela”, w której najlepsza okazała się drużyna reprezentująca gminę Dobrzyniewo, na drugim miejscu znalazł się LZS Krukówek (powiat suwalski), a brązowe medale przypadły Rajkomowi. W turnieju na dużym boisku w półfinale Izbiszcze dopiero po rzutach karnych pokonały KS Jeziorko (powiat łomżyński), a bohaterem serii „jedenastek” został Rafał Olsiewicz, który obronił dwa strzały i sam zdobył ostatniego gola. W meczu finałowym Izbiszcze zagrały z LZS Jeleniewo (powiat suwalski) – mimo bardzo dużej przewagi Izbiszcze zdobyły tylko jedną bramkę i tym samym obroniły tytuł mistrzowski wywalczony przed rokiem na turnieju w Łomży. Puchary i medale wręczyli Pani Elżbieta Skalimowska, a także dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński.  Gratulujemy!

Wyniki Turnieju Drużyn 6-osobowych:

ALPN Łonża – LZS Krukówek 1-2
Rajkom Choroszcz – LZS Dobrzyniewo 0-6
ALPN Łonża – LZS Dobrzyniewo 0-4
LZS Krukówek – Rajkom Choroszcz 1-3
ALPN Łomża – Rajkom Choroszcz 0-2
LZS Dobrzyniewo – LZS Krukówek 1-2

1. LZS Dobrzyniewo 6 pkt, 11-2
2. LZS Krukówek 6 pkt, 5-5
3. Rajkom Choroszcz 6 pkt, 5-7
4. ALPN łomża 0 pkt, 1-8

Wyniki Turnieju Drużyn 11-osobowych:

1/2 finału:
LZS Grabówka – LZS Jeleniewo 0-0, karne 2-4
LZS Izbiszcze – KS Jeziorko 1-1, karne 3-2

Mecz o III miejsce:
LZS Grabówka – KS Jeziorko 0-0, karne 5-4

Finał:
LZS Izbiszcze – LZS Jeleniewo 1-0