EdukacjaMiasto i GminaWydarzenia

Już jest uczniem każdy z nas! – uroczystość pasowania na ucznia w SP w Złotorii

Od 14 listopada pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Złotorii są jej pełnoprawnymi uczniami. Tego dnia odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia.

Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Choroszczy Pan Robert Wardziński oraz ksiądz proboszcz Bogusław Samsel. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Monika Prejzner, która powitała wszystkich zebranych, a szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów. Następnie goście mogli obejrzeć część artystyczną w wykonaniu uczniów z klas I i III, w czasie której pierwszoklasiści zaprezentowali talenty recytatorskie i wokalne. Popisywali się też wiedzą na temat przyrody, zdrowia oraz bezpieczeństwa w szkole i na drodze. Dzieci wspaniale wykonały wszystkie zadania, czym zasłużyły na przyjęcie w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Złotorii. Po części artystycznej nastąpił najważniejszy moment uroczystości – ślubowanie oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała Pani Dyrektor. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy oraz kuferki ze słodkościami i upominkami. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców pierwszoklasistów.

Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna się powiększyła. Był to wyjątkowy i wzruszający dzień dla dzieci oraz ich rodziców. Uczniom klasy I życzymy wielu sukcesów w nauce i radości ze zdobywania wiedzy!

SP w Złotorii