Spotkanie online z Kenią

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Choroszczy w  dniu 10.03.2020r.  odbyli kolejną wizytę online z rówieśnikami z Kenii w ramach projektu Face to Face With The World.  Tematem zajęć był ,,Talent Show”. Dzieci z obydwu szkół przedstawiały swoje talenty: wokalne, taneczne, recytatorskie, sportowe i plastyczne. Spotkaniu towarzyszyła radosna atmosfera, która   wyzwalała    spontaniczne   zachowanie zarówno  u naszych uczniów, jak i u dzieci     z Nairobi.  Połączenie przebiegało  bez zakłóceń i trwało aż dwie godziny lekcyjne. Sprawiło mnóstwo radości i przyniosło wiele satysfakcji uczestnikom tego niecodziennego  spotkania.

Również tego dnia odwiedzili naszą szkołę niezwykli goście – wolontariusze z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie, którzy w ubiegłe wakacje byli na misjach w Kenii. Mogliśmy  usłyszeć wiadomości o tym kraju od osób, które przebywały na co dzień z takimi dziećmi,     z którymi łączymy się w ramach projektu. Opowiadali nam, w jakich warunkach mieszka tamtejsza ludność, jak wyglądają szkoły, na jakim poziomie jest edukacja i jak bardzo dzieci pragną się uczyć. Zaprezentowali kulturę Masajów, ich stroje, uczyli naszą młodzież piosenki w języku suahili. Społeczność szkolna mogła na chwilę przenieść się na interesujący kontynent Afryki.

Gościliśmy również reporterów z TVP3 Białystok oraz dziennikarza z naszej regionalnej rozgłośni Radia Białystok.

Akcja ,,Paczka do Kenii” została zakończona. Uczniowie przynieśli niesamowitą ilość plecaków oraz przyborów szkolnych: zeszytów, bloków rysunkowych, flamastrów, ołówków, farb plakatowych i akwarelowych, wycinanek, długopisów, kredek,   kolorowych   piórników i wiele innych ciekawych szkolnych drobiazgów. Do akcji przyłączył się również Urząd Miejski w Choroszczy, który ofiarował dzieciom z Nairobi kilkadziesiąt plecaków oraz bardzo dużą ilość zeszytów i przyborów szkolnych. Paczki zostaną wkrótce wysłane do Kenii.

W imieniu uczniów kenijskiej szkoły bardzo dziękujemy darczyńcom: uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy.

Joanna Chmur, Maria Jabłońska, Beata Gawryluk,
Joanna Gaweł, Barbara Joka i Anna Kozłowska