ABAKUS OKNA S.A. pomaga w walce z koronawirusem

Abakus Okna S.A., lider w segmencie produkcji okien i drzwi z PVC oraz aluminium, wykorzystuje swoją przewagę technologiczną w walce w słusznej sprawie. Firma z najnowocześniejszym parkiem maszynowym w Europie uruchamia produkcję przyłbic ochronnych, które przekaże nieodpłatnie mieszkańcom Podlasia w walce z koronawirusem i zapobiegania zarażeniom COVID-19.

Abakus Okna S.A. podjął decyzję o przystosowaniu części maszyn do produkcji przyłbic ochronnych osłaniających twarz. Firma dysponuje najbardziej zautomatyzowanym parkiem maszynowym, opartym na innowacyjnym, autorskim systemie jakości i zarządzania IRMC Production®. To sprawia, że może przeprogramować maszyny do produkcji towaru deficytowego. Zarząd Abakus Okna S.A. wydał już zalecenia technologom o natychmiastowe przygotowanie linii do produkcji przyłbic ochronnych. Mają być one doraźną pomocą mieszkańcom regionu w walce z koronawirusem SARS-CoV-2.

W tym trudnym czasie musimy sobie pomagać. Skoro mamy możliwość wyprodukowania materiałów ochronnych, to zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby tak się stało. Produkcję rozpoczęliśmy z samego rana. Linia będzie czynna, dopóki starczy nam komponentu – powiedział Kamil Grodecki, prezes Abakus Okna S.A.

Przyłbice są niezwykle skutecznym środkiem osłonowym. Doskonale chronią przed przypadkowym odruchem dotykania twarzy dłońmi oraz zabezpieczają przed kropelkowym zarażeniem wirusowym przy bliskim kontakcie z chorym. Są bardzo lekkie, nie ograniczają swobodnego oddychania, można je stosować na co dzień, podróżując środkami publicznego transportu czy robiąc zakupy. Wykonane zostały z ekologicznego i przezroczystego materiału, który podlega recyklingowi.

Zapotrzebowanie na regularne produkty firmy wzrasta, co sprawia, że linie produkcyjne mają wciąż pełne obłożenie. Pomimo tego na potrzeby produkcji przyłbic ochronnych oddelegowaliśmy część naszych pracowników – dodał Kamil Grodecki.

Przyłbice ochronne zostały przekazane oddziałom i klinkom USK ( m.in. Klinika Chorób Zakaźnychi Hepatologii, Zakład Diagnostyki Biochemicznej, Zakład Laboratoryjnej Diagnostyki Klinicznej, Zakład Diagnostyki Hematologicznej) oraz innym placówkom, które tych przyłbic doraźnie potrzebują, takim jak: Białostockie Centrum Onkologiczne, Fundacja Pomóż Im Białostockiego Hospicjum dla Dzieci czy Hospicjum Stacjonarne “Dom Opatrzności Bożej. 

Pierwsze wyprodukowane przez nas przyłbice zostały przekazane Urzędowi Miejskiemu w Choroszczy. To właśnie w Choroszczy mieści się zakład produkcyjny, zatrudniamy również wielu pracowników z tego miasta i chcemy zadbać zarówno o ich bezpieczeństwo, jak i wszystkich mieszkańców w pierwszej kolejności.

Przyłbice ochronne są przekazywane bezpłatnie. Producent pokrywa koszty w pełni – zarówno komponentu, produkcji, jak i dystrybucji. Linia produkcyjna będzie czynna dopóki starczy nam komponentu – dodał prezes.

Bliższe informacje o produkcji oraz dostępności przyłbic będą udostępniane na bieżąco na fanpage’u na Facebooku producenta.

Abakus Okna S.A. to firma proekologiczna, zorientowana na zrównoważoną produkcję okien i drzwi. Dzięki wykorzystaniu całkowicie bezpiecznego, ekologicznego surowca, produkowane przez nią produkty podlegają recyklingowi, spełniają najwyższe standardy środowiskowe i odpowiadają wewnętrznego programowi Abakus odpowiedzialności za produkt, zdrowie pracowników i klientów oraz środowisko naturalne.