Choroszczańskie żłobki i przedszkola otrzymały płyny dezynfekujące

455 litrów płynu do dezynfekcji, zamkniętego w 91 5-litrowych pojemnikach Gmina Choroszcz rozdysponowała do choroszczańskich przedszkoli i żłobków. Instytucje, które planują otwarcie po przerwie spowodowanej przez COVID-19 po 11 maja, już otrzymały środki antyseptyczne – łącznie 380 litrów. 

W piątkowe przedpołudnie 8 maja pracownicy Gminy Choroszcz dostarczyli niezbędne środki czystości do choroszczańskich przedszkoli i żłobków: Niepublicznego Przedszkola i Żłobka Czerwone Serduszko oraz publicznego Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy.

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Czerwone Serduszko ponowne otwarcie (po przerwie spowodowanej przez COVID-19) planuje na 11 maja. Do instytucji tej pracownicy Gminy Choroszcz dostarczyli łącznie 165 litrów płynu do dezynfekcji.

Z kolei Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy, które planuje start zajęć opiekuńczych po 13 maja, zostało wzmocnione 215 litrami środka do dezynfekcji.

Żłobek Samorządowy nr 1 w Choroszczy, który czeka na otwarcie po przerwie spowodowanej przez COVID-19 po 24 maja, w tym momencie ma zapewnione 75 litrów, czyli 15 5-litrowych pojemników płynu.

To potrzebne wsparcie dla działających na naszym terenie przedszkoli i żłobków, które postanowiły wznowić działalność po przerwie wymuszonej przez pandemię koronawirusa – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Otwarcie tych instytucji jest z jednej strony potrzebne, bo są rodzice, którzy muszą wrócić do pracy, ale w obecnym czasie jest też ryzykowne, o czym chyba nikogo nie muszę przekonywać – przyznaje włodarz gminy Choroszcz. Robimy jednak wszystko, aby powroty najmłodszych podopiecznych do naszych placówek edukacyjnych były jak najlepiej przygotowane – dodaje na koniec Burmistrz Wardziński.

Przypomnijmy, otwierane po przerwie instytucje, działają ściśle na podstawie wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 30 kwietnia 2020 r. dla przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkole podstawowej i innej formie wychowania przedszkolnego oraz instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Dostarczone przez Gminę Choroszcz środki zostały przekazane przez Województwo Podlaskie.

UM