W niedzielę wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

W niedzielę 28 czerwca zostaną przeprowadzone Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7.00-21.00. Poniżej przedstawiamy komunikat Państwowej Komisji Wyborczej na temat poprawności głosowania, a także listę lokali wyborczych w Gminie Choroszcz, gdzie można głosować oraz listę kandydatów na których będziemy mogli oddać swój głos.


Jak głosować?


Gdzie głosować?

W gminie Choroszcz będzie znajdowało się 11 Obwodowych Komisji Wyborczych, podział na okręgi znajduje się w tabelce poniżej:

NumerSiedzibaTyp obwoduDla osób niepełnosprawnychGranice
1Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy, ul. Powstania Styczniowego 26A, 16-070 ChoroszczStałytakChoroszcz-ulice: Adama Mickiewicza, Akacjowa, Aleksandra Chodkiewicza, Białostocka, Brzozowa, Chabrowa, Chmielna, Dzika, Franciszka Karpińskiego, Ks. Franciszka Pieściuka, Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Józefa Kalinowskiego, Józefa Piłsudskiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Klonowa, Juliusza Słowackiego, Konwaliowa, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Lipowa, Leśna, Łąkowa, Podleśna, Powstania Styczniowego, Romualda Traugutta, Rumiankowa, Różana, Sosnowa Sportowa, Stefana Żeromskiego, Świerkowa, Tadeusza Kościuszki, Warszawska, Władysława Raginisa, 3 – go Maja, (od nr. 21 i 10)
2Świetlica Miejko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, ul. Henryka Sienkiewicza 29, 16-070 ChoroszczStałynieChoroszcz-ulice: Aleja Niepodległości, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, Henryka Sienkiewicza, Ksawerego Markowskiego, Legionowa, Mieczysława Sarosieka, Narwiańska, Pałacowa, Plac. im. Zygmunta Brodowicza, Rybacka, Słoneczna, Spławikowa, Szpitalna, Tykocińska, Wędkarska, Wodociągowa, Wojska Polskiego, Żółtkowska, 3 – go Maja (do nr. 19 i 8), część gminy Choroszcz-wsie: Dzikie, Dzikie-Kolonia, Żółtki, Żółtki-Kolonia
3Remiza OSP w Złotorii, Złotoria 50, 16-070 ChoroszczStałynieCzęść gminy Choroszcz-wsie: Złotoria, Złotoria Podlesie, Złotoria Kolonia, Babino
4Świetlica wiejska w Rogowie, Rogowo 55A, 16-070 ChoroszczStałynieCzęść gminy Choroszcz-wsie: Rogowo, Pańki, Rogowo-Kolonia, , Rogówek, Rogowo-Majątek, Ruszczany
5Świetlica wiejska w Izbiszczach, Izbiszcze 53, 16-070 ChoroszczStałytakCzęść gminy Choroszcz-wsie: Kruszewo, Śliwno, Izbiszcze, Konowały
6Świetlica wiejska w Barszczewie, Barszczewo 42, 16-070 ChoroszczStałytakCzęść gminy Choroszcz-wsie: Oliszki, Krupniki, Sienkiewicze, Czaplino, Kolonia Czaplino, Mińce, Ogrodniki, Barszczewo, Kościuki, Zaczerlany, Zaczerlany-Kolonia, Gajowniki
7Remiza OSP w Klepaczach, Klepacze ul. Niewodnicka 19, 15-635 BiałystokStałytakCzęść gminy Choroszcz-wsie: Klepacze, Turczyn
8Świetlica wiejska w Łyskach, Łyski ul. Białostocka 89, 16-070 ChoroszczStałynieCzęść gminy Choroszcz-wsie: Jeroniki, Łyski, Porosły-Kolonia, Porosły
9Remiza OSP w Choroszczy, ul. Dominikańska 22, 16-070 ChoroszczStałytakCzęść miasta Choroszcz-ulice: Bobrowa, Bociania, Dominikańska, Jana Klemensa Branickiego, Kolonia Gaj, Kościukowska, Kruszewska, Lisia, Ogrodowa, Piaskowa, Plac im. Ks. Adama Ostrowskiego, Rynek 11 – go Listopada, Sarnia, Stefana Mikołaja Paca, Szkolna, Szyszkowizna, Torfowa, Wiatrakowa, Zaczerlańska, Zamkowa, Zastawie I, II, III, Zielona, Żwirowa
10Dom Pomocy Społecznej w Choroszczy, ul. Aleja Niepodległości 4, 16-070 ChoroszczDom pomocy społecznejnieDPS
11Samodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Choroszczy, ul. Plac Brodowicza 1, 16-070 ChoroszczZakład leczniczynieSamodzielny Publiczny Psychiatryczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Choroszczy

Kandydaci:

Numer na karcie do głosowaniaNazwisko i imionaZawódMiejsce (zakład) pracyMiejscowość zamieszkaniaWykształcenieWiekPrzynależność do partii politycznej lub poparcie
1BIEDROŃ Robertposeł do Parlamentu EuropejskiegoWarszawawyższe politologiczne44członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
2BOSAK Krzysztofposeł na Sejm Rzeczypospolitej PolskiejWarszawaśrednie38członek partii politycznej: Konfederacja Wolność i Niepodległość
3DUDA Andrzej SebastianPrezydent Rzeczypospolitej PolskiejKrakówwyższe prawnicze48nie należy do partii politycznej
4HOŁOWNIA Szymon Franciszekpublicystawłasna działalność gospodarczaOtwockśrednie43nie należy do partii politycznej
5JAKUBIAK MarekmenadżerBrowary Regionalne Jakubiak Sp. z o.o.Warszawaśrednie61członek partii politycznej: Federacja dla Rzeczypospolitej
6KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcinposeł na Sejm Rzeczypospolitej PolskiejKrakówwyższe medyczne38członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
7PIOTROWSKI Mirosław Mariusznauczyciel akademickiWyższa Szkoła Kultury Społecznej i MedialnejLublinwyższe historyczne54członek partii politycznej: Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi
8TANAJNO Paweł JanprzedsiębiorcaIAM4U.pl Sp. z o.o.Warszawawyższe w zakresie zarządzania44nie należy do partii politycznej
9TRZASKOWSKI Rafał Kazimierzpracownik samorządowyUrząd m.st. WarszawyWarszawawyższe politologiczne48członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
10WITKOWSKI Waldemar WłodzimierzzarządcaSpółdzielnia Mieszkaniowa im. Hipolita CegielskiegoPoznańwyższe66członek partii politycznej: Unia Pracy
11ŻÓŁTEK Stanisław Józefwłasna działalnośćKrakówśrednie64członek partii politycznej: Kongres Nowej Prawicy