Rolnicy, powalczmy! Bądźmy najlepsi!

Gospodarze z Gminy Choroszcz w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 spisali pięknie: na ponad 920 zarejestrowanych gospodarstw, spisało się już ponad 760 – to ponad 80% puli. Ale do „100” zostało jeszcze te niecałe 20%. Rolnicy z Gminy Choroszcz, powalczmy o 100-procentowy udział naszej Małej Ojczyzny w Spisie! Zostało jeszcze tylko 7 dni. My – nie damy rady? Niemożliwe! Tym bardziej, że na zwycięskie gminy czekają użyteczne nagrody.

Jeszcze tylko 7 dni dzieli nas od zakończenia Powszechnego Spisu Rolnego 2020. Spis trwa od 1 września do 30 listopada br. Mimo pandemii, przebiega on bardzo dobrze – za co należą się serdeczne gratulacje gospodarzom, którzy wzięli udział w spisie. W gminie Choroszcz ponad 80% rolników już się spisało! Pozostało jeszcze 20%, czyli około 160 gospodarstw. Zmobilizujmy ich do działania i sprawmy, by Gmina Choroszcz była najlepsza w województwie!

Jeśli nam się to uda, możemy zdobyć cenne nagrody, które posłużą naszym pociechom w szkołach i przedszkolach. I oto na przykład:

– jeśli zajmiemy I miejsce w województwie – czeka na nas: 5 komputerów all-in-one, 16 bezprzewodowych myszek, 16 dysków twardych, 16 głośników bluetooth JBL GO2, 16 pendrive 128GB;

– jeśli zajmiemy II miejsce w województwie – czekają na nas: 3 komputery stacjonarne, 3 monitory, 4 tablety, 8 bezprzewodowych myszek, 8 dysków twardych, 8 głośników bluetooth JBL GO2, 8 pendrive 128GB;

– jeśli zajmiemy III miejsce w województwie – czekają na nas: 2 komputery stacjonarne, 2 monitory, 3 tablety, 4 bezprzewodowe myszki, 4 dyski twarde, 4 głośniki bluetooth JBL GO2, 8 pendrive 128GB;

– jeśli zajmiemy IV miejsce w województwie – czeka na nas: 7 tabletów, 2 bezprzewodowe myszki, 2 dyski twarde, 2 głośniki bluetooth JBL GO2;

– jeśli zajmiemy V  miejsce w województwie – czeka na nas: 6 tabletów, 1 bezprzewodowa myszka, 1 dysk twardy, 1 głośnik bluetooth JBL GO2.

Dodatkowo, udział w Spisie to nasz realny wpływ na kształtowanie polityki rolnej w skali kraju i Europy, ponieważ dane zebrane w Spisie posłużą do przygotowania strategicznych dokumentów w zakresie rolnictwa.

Warto powalczyć, prawda? Zatem gorąco apelujemy: bądźmy najlepsi i zmobilizujmy jeszcze te 20% gospodarzy: niech się spiszą – samodzielnie, z pomocą rachmistrzów lub z naszą pomocą. W Urzędzie Miejskim w Choroszczy (Choroszcz, ul. Dominikańska 2) jest przygotowane stanowisko spisowe, a nasi pracownicy chętnie we wszystkim pomogą. W czasie pandemii, nasze społeczne kontakty staramy się ograniczać do minimum, ale wystarczy do nas zadzwonić – postaramy się pomóc: 85 713 22 05.

Szczegółowe informacje są także na: www.spisrolny.gov.pl.

 

Rolnicy, powalczmy! Bądźmy najlepsi!