KomunikatyMiasto i GminaZdrowie

Choroszcz zbiera złom dla Kubusia

Burmistrz Choroszczy zaprasza wszystkich mieszkańców, by włączyć się w charytatywną inicjatywę na rzecz ciężko chorego Kubusia Suchodoły. W jaki sposób? Przeszukać swoje posesje, przygotować złom i dostarczyć go do jednostki OSP na terenie gminy Choroszcz – znajdującej we własnej lub najbliższej miejscowości. Kiedy? Cała akcja w gminie Choroszcz trwa od 8 do 11 grudnia br. Poniżej przedstawiamy szczegółowy harmonogram działań. Udział w akcji jest dobrowolny. Dochód ze sprzedaży złomu zostanie przeznaczony na leczenie Kubusia Suchodoły.

Masz u siebie zalegający złom? Już dawno chciałeś coś z nim zrobić, ale zawsze brakowało Ci czasu, żeby porządnie się tym zająć? Teraz jest szansa, żeby niepotrzebnego żelastwa nie wieźć gdzieś daleko, a dostarczyć je na terenie Gminy Choroszcz – do jednostki OSP znajdującej we własnej lub najbliższej miejscowości.   Zrób porządek przed Świętami i w ten sposób ofiaruj szansę na życie choremu dziecku.

Kubuś Suchodoła to 2-letni chłopczyk, u którego wykryto SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Żeby choroba nie postępowała i Kuba mógł żyć, potrzebne jest zdobycie bardzo drogiego leku. Jego koszt to blisko 10 mln zł. Rodzinie i Fundacji Drużyna Kubusia udało się zebrać już ponad 5 mln zł. Robią wszystko, co w ich mocy, by pozyskać fundusze: przekazują dary na licytacje, pieką ciasta, realizują zbiórki – osobiste i on-line, organizują koncerty i wspólne działania, do których angażują popularne osoby i kogo tylko mogą, by dać Kubie życie. W czasach pandemii nie jest to proste, ale nie poddają się. Jedną z ostatnich inicjatyw jest zbieranie złomu. W te działania włącza się także gmina Choroszcz. Zapraszamy wszystkich, by wziąć udział w szlachetnej akcji.

Na czym polegają działania?

  1. Mieszkańcy, właściciele nieruchomości z Gminy Choroszcz w dniach 8-11 XII 2020 roku mogą oddać złom, który zalega na ich posesjach.
  2. Surowiec mieszkaniec dostarcza samodzielnie do jednostki OSP znajdującej się we własnej lub w najbliższej miejscowości.
  3. Zbiorka złomu na terenie całej gminy Choroszcz odbywa się w dniach 8-11 XII 2020 roku w dowolnie wybranej lokalizacji:

 

DATA ZBIÓRKI ZŁOMU MIEJSCE SKŁADOWANIA ZŁOMU
8 XII 2020 OSP Złotoria
miejsce: plac po byłym Kółku Rolniczym
OSP Żółtki
miejsce: plac po byłym Kółku Rolniczym plac przy remizie OSP Żółtki
9 XII 2020 OSP Klepacze
miejsce: plac przy remizie OSP Klepacze
OSP Barszczewo
miejsce: plac przy remizie OSP Barszczewo
10 XII 2020 OSP Choroszcz
miejsce: plac przy remizie OSP Choroszcz
OSP Rogowo
miejsce: plac przy świetlicy wiejskiej
OSP Rogówek
miejsce: plac przy świetlicy wiejskiej
11 XII 2020 OSP Pańki
miejsce: plac przy remizie OSP Pańki
OSP Izbiszcze
miejsce: plac przy świetlicy wiejskiej

 4. Po zbiórce w danym dniu, firma zewnętrzna załaduje zebrany złom i odbierze go z konkretnej lokalizacji. Ani mieszkańcy, ani OSP, ani Gmina Choroszcz nie ponoszą z tego tytułu żadnych kosztów.

5. Przekazanie złomu przez mieszkańca jest nieopłatne. Koszt sprzedaży złomu zostanie przekazany na leczenie Kubusia Suchodoły.

O zebranej ilości surowca i uzyskanej kwocie poinformujemy po zakończeniu akcji.  

Charytatywna akcja zbierania złomu to pierwsza taka inicjatywa w historii naszej gminy – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Udział w niej jest całkowicie dobrowolny. Zachęcam gorąco wszystkich naszych mieszkańców, byśmy wspólnie włączyli się w nią. Zbiórka złomu – z jednej strony ułatwi mieszkańcom pozbycie się niepotrzebnych przedmiotów, często zalegających długie lata na podwórkach posesji. Teraz nie trzeba będzie ponosić znacznych kosztów na dowóz złomu do odległych punktów zbiórki – dodaje włodarz Gminy Choroszcz. Niepotrzebny metal będzie można oddać na miejscu, niemal pod domem. Będzie to też wyraz naszej solidarności, tak bardzo dziś wszystkim potrzebnej, z osobami znajdującymi się w krańcowo trudnej sytuacji – konkluduje Burmistrz Wardziński.

Serdecznie zachęcamy do włączenia się do akcji!

Niech – z pozoru niepotrzebne i zbędne przedmioty: złom, dzięki naszemu zaangażowaniu, przerodzą się w drogocenną walutę ratującą dziecięce zdrowie i życie.

Dziękujemy!

 

***

Kubuś Suchodoła jest pod opieką Fundacji Siepomaga, która prowadzi zbiórkę funduszy na leczenie Kubusia, nr konta: 89 2490 0005 000 4530 6240 7892; https://www.siepomaga.pl/kubus – tu znajduje się profil Kubusia i opis jego sytuacji i schorzenia.

Na rzecz Kubusia działają m.in.:
– Drużyna Kubusia:
– Licytacje dla Kubusia Suchodoły z SMA
– Przygody Kubusia SMAczka