Miasto i Gmina

Rok 2020 w Kole Seniora

Koło Seniorów nr 15 w Choroszczy miało dużo wyzwań, projektów ale wirus pokrzyżował nam plany, jednak nie do końca. Zrealizowaliśmy duże wycieczki : Tykocin, Lidzbark Warmiński, mieliśmy spotkania z dziećmi z przedszkola, spotkanie z diabetykiem, badanie EKG, poziomu cukru, ciśnienia. To zawdzięczamy pani Ani Szumowskiej. Kilkanaście osób uczestniczyło w szkoleniu komputerowym, otrzymaliśmy laptopy – Projekt z ProAnimy.

Szyłyśmy maseczki potrzebującym (około 2500 szt.) – przy dużej pomocy Urzędu Miasta. Dopóki żyjemy, dopóty działamy na miarę naszych sił i możliwości. Koronawirus nie odpuszcza nam, dużo osób chorowało, nadal chorują, a kilka osób zmarło. Jednak nie załamujemy się i działamy dalej. Włączyliśmy do akcji charytatywnej na rzecz osób bezdomnych w Białymstoku. Dzięki ofiarności koleżanek uzbieraliśmy dużo rzeczy potrzebnych dla nich. W piękny gest w postaci artykułów żywnościowych włączył się właściciel sklepu Pan Leszek Rajczuk. Z pieniędzy ,które nam pozostały z naszego projektu oraz ze składek zrealizowaliśmy sto paczek niepełnosprawnym seniorom. I znowu pomoc otrzymaliśmy od Pana Leszka Rajczuka i wydziału do spraw pomocy seniorom przy Urzędzie Marszałkowskim. Dziękujemy też p. Beacie Zadykowicz i p. Janowi Oniszczuk. 

Co roku dzieci ze świetlicy przy szkole Podstawowej przychodzili do nas na wigilię, w tym roku otrzymamy kartki z życzeniami świątecznymi /w ilości 100 sztuk/ to zawdzięczamy Pani Agnieszce Tołoczko, suplementy dostaliśmy od Pani Ani Szumowskiej z firmy Białostocki Diagnosis SA.

Wszystkim z okazji świąt i Nowego Roku życzymy zdrowych, miłych świąt wśród najbliższych. Nowy Rok powitajmy z błogosławieństwem Bożym z nadzieją w sercu na lepsze jutro.

Zarząd Koła Seniorów nr 15
Przew. Irena Sakowicz