KomunikatyMiasto i GminaZ Urzędu

Wybory uzupełniające w gminie Choroszcz – 13 czerwca

W niedzielę 13 czerwca 2021 roku odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Choroszczy. Okręg nr 4 obejmuje część miasta Choroszczy, w skład którego wchodzą ulice: Juliusza Słowackiego, Powstania Styczniowego bloki 4a, 6, 6a, 6b, 6c, 8. Lokal wyborczy będzie w Szkole Podstawowej w Choroszczy, przy ul. Powstania Styczniowego 26a i będzie otwarty w godzinach 7:00 – 21:00. O mandat radnego/radnej będą się ubiegać:

Lista nr 1: KWW Karolina Maciejczuk Razem dla Choroszczy
Lista nr 2: KWW Marcina Popławskiego Nasza Choroszcz


Lista nr 1: Nazywam się Karolina Maciejczuk z domu Polak. Od ponad 30 lat a właściwie od urodzenia jestem związana z Gminą Choroszcz. Lata dzieciństwa, dorastania, a także dorosłego życia spędziłam przy ulicy Juliusza Słowackiego. Przez ponad 5 lat byłam pracownikiem Urzędu Miejskiego w Choroszczy, w którym to nauczyłam się, że praca to także służba a samorząd to ludzie.  Jestem bezpartyjna. Obecnie pracuję w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jestem szczęśliwą żoną Mateusza oraz dumną mamą Wiktora. Ukończyłam z wynikiem bardzo dobrym Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku pisząc pracę magisterską o Organizacji władz samorządowych na przykładzie Gminy Choroszcz. Obiecuję, że jeżeli będę miała zaszczyt służyć Państwu jako radna, to uczynię wszystko, aby nasza Gmina była dumna i silna. Jeśli Państwa celem jest ambitna i uczciwa Gmina, to proszę o głos na rodowitą Choroszczankę do Rady Miejskiej w Choroszczy. Moje hobby to śpiew, długie spacery oraz podróże.


Lista nr 2: Nazywam się Marcin Popławski i jestem rodowitym Choroszczaninem. Mam 41 kat, szczęśliwy mąż i ojciec Wiktorii. Od wielu lat zawodowo prowadzę własną działalność, świadczę usługi muzyczne jako wokalista i prezenter muzyczny. W związku z obecną sytuacją pandemiczną Covid-19 w 2020 roku rozpocząłem pracę w DPS Choroszcz jako opiekun i terapeuta.