Nowa droga w Izbiszczach – uroczyście otwarta

Od lat mieli dość bruku i kurzu, zabiegali o asfalt. I udało się! Po wielu latach starań i determinacji, w jednej z najstarszych osad Gminy Choroszcz – w malowniczych Izbiszczach powstała droga. Oddano ją użytkownikom już w 2020 roku, jednak pandemia Covid-19 nie pozwoliła oficjalnie cieszyć się otwarciem szlaku. 10 czerwca udało się to zrobić.

W święcie miejscowości uczestniczył Wojewoda Podlaski Bohdan Józef Paszkowski, Starosta Białostocki Jan Bolesław Perkowski wraz z radnymi powiatowymi, Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński oraz Radni Rady Miejskiej w Choroszczy wraz z przewodniczącą Beatą Marleną Jeżerys i radnym tego okręgu – Marianem Kosakowskim, zaproszeni włodarze sąsiednich gmin, wykonawcy drogi, a także najważniejsi tego dnia – mieszkańcy Izbiszcz.

Bo otwarcie drogi to ich święto. O drogę od lat zabiegali i to na ich determinację zwrócił uwagę Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który mocno podkreślił starania i mieszkańców, ale przede wszystkim radnego Mariana Kosakowskiego o tę inwestycję.

Inwestycja w Izbiszczach była realizowana jako zadanie pn. Przebudowa z rozbudową drogi powiatowej nr 1537B – przejście przez miejscowość Izbiszcze (Gm. Choroszcz), koszt inwestycji to blisko 1,7 mln zł. Dofinansowanie uzyskane z Funduszu Dróg Samorządowych wyniosło blisko 800 tys. zł; pozostałe koszty inwestycji wzięły na siebie w równym stopniu – po blisko 413 tys. zł: Powiat Białostocki i Gmina Choroszcz.

Czy nowa droga była potrzebna? To pytanie retoryczne. Nowy szlak to lepszy komfort jazdy i życia, zarówno dla rolników, ale też dla turystów, którzy odwiedzają Izbiszcze, a teraz będą pewnie zaglądać tu coraz częściej. Oczywiście, że warto! Zapraszamy!

Więcej zdjęć na stronie Urzędu Miejskiego w Choroszczy