Miasto i GminaSportWydarzenia

Strzelano dla uczczenia Obrońców Ojczyzny

Pierwszy turniej strzelecki w tym roku „Dla Uczczenia Obrońców Ojczyzny” już za nami. Wzięło w nim udział 26 osób, nie licząc rodziców wpierających swoje pociechy. Doniosłym momentem na rozpoczęcie turnieju było wystąpienie Prezesa Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała” Pana Grzegorza Krysiewicza, który przybliżył bohaterstwo obrońców ojczyzny z września 1939r.

Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach: do 13 roku życia i powyżej. W kategorii młodszej zwycięstwo odniosła i zdobyła piękny puchar Gabriela Kubiak z wynikiem 97 punktów na 100 możliwych. Drugie miejsce z medalem zajęła Sabina Bereziecka (91 punktów), trzecie zaś Judyta Bereziecka (91 punktów). W kategorii starszej z postawy stojącej pierwsze miejsce zajęła Paulina Bezubik (82punkty), drugie miejsce Emilia Malinowska (78 punktów), trzecie miejsce ratując honor mężczyzn Piotr Kosakowski (76 punktów).

Cieszy nas bardzo duża frekwencja na treningach i nowe talenty w jednej i drugiej kategorii. Następne zawody już w listopadzie.