EdukacjaMiasto i GminaWydarzenia

Święto Nauczycieli w Gminie Choroszcz

Tegoroczne święto Komisji Edukacji Narodowej w Gminie Choroszcz rozłożone było na kilka dni, a to za sprawą tego, że choroszczańscy nauczyciele byli honorowani niejako w dwóch etapach: 13 października – pedagodzy szkolni, zaś 15 października br. – nauczyciele edukacji przedszkolnej. Święto Edukacji Narodowej, choć w tym roku trwające dłużej niż zwykle, miało oprawę dostosowaną do pandemicznych, a zatem nie-gremialnych okoliczności. W niczym jednak nie ujęło to prestiżu wydarzeniu.

Burmistrz Choroszczy, z okazji Dnia Nauczyciela, odwiedził wszystkie placówki edukacyjne w gminie Choroszcz: w środę 13 października br. uczestniczył w uroczystościach w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy oraz w Szkole Podstawowej w Złotorii.

Corocznymi nagrodami, Burmistrz uhonorował następujących nauczycieli:
– z SP Choroszcz, Panie: Irenę Kraśnicką i Małgorzatę Czulewicz;
– z SP Złotoria z kolei, Panie: Dyrektor – Monikę Prejzner oraz Joannę Katarzynę Lawrenty.

Nagrodami przyznanymi przez Dyrektorów Szkół zostali uhonorowani następujący pedagodzy:

– z SP Choroszcz: Katarzyna Adamska-Niewiarowska, Joanna Chmur, Beata Gawryluk, Beata Guziejko, Barbara Joka, Anna Kozłowska, Elżbieta Leszczyńska, Beata Ostrowska, Barbara Miezianko, Renata Rajewska, Mariusz Sawicki, Agnieszka Sławińska, Ewa Zalewska, Beata Jabłońska, Urszula Moczulska oraz Jolanta Zagórska;

– z SP Złotoria: Małgorzata Czulewicz, Bożena Kropiewnicka, Renata Łuksza, Barbara Pęska, Dorota Stępień oraz Iwona Roszkowska.

Święto Nauczycieli było też okazją do tego, by pedagogom, którzy w tym roku zdali egzamin i uzyskali stopień nauczyciela mianowanego, wręczyć akty nadania awansu. Nagrody te otrzymali następujący pedagodzy z SP Choroszcz: Urszula Misiewicz, Elżbieta Fugiel, Anna Grądzka i Kamila Waszczuk.

Święto Komisji Edukacji Narodowej w przedszkolach samorządowych Gminy Choroszcz odbyło się w piątek 15 października.

Najpierw Burmistrz Choroszczy odwiedził nowo otwarte, ponieważ uruchomione w 2021 roku – Przedszkole Samorządowe w Barszczewie, gdzie uczestniczył w krótkiej akademii z wierszami i piosenkami z okazji Dnia Nauczyciela.

Z kolei w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy, wziął udział w potrójnym święcie, bo poświęconym trzem okazjom: Dniowi Nauczyciela, XVIII rocznicy nadania imienia Patrona Przedszkolu – Jana Pawła II, a także podsumowaniu projektu pn. „Gmina Choroszcz i nasze SUPER-MOCE!”. Uroczystość była bardzo barwna, pełna wierszy, piosenek i aktywności dzieci. Burmistrz Choroszczy nagrodami uhonorował Panie: Dyrektor – Bożenę Lenczewską oraz Katarzynę Tur. Nagrody dyrektorskie otrzymały Panie: Marta Paradowicz, Anna Sokólska, Urszula Kopczewska, Aneta Wysocka, Janina Duliniec, Małgorzata Hubbell, Sylwia Domalewska, Dorota Sawicka, Urszula Wegner, Monika Pawłowska i Anna Gawieńczuk. Z kolei awanse potwierdzające zdobycie stopnia nauczyciela mianowanego Burmistrz wręczył: Emilii Kołodko i Agnieszce Odyniec.

Ostatnim – kolorowym i bardzo pozytywnym akcentem wieńczącym święto Przedszkola, było podsumowanie projektu plastycznego „Gmina Choroszcz i nasze SUPER-MOCE!”. W jego ramach przed przedszkolem pojawił się przestrzenny system wystawienniczy, na którym znajdują się wszystkie prace zgłoszone do konkursu, a każde dziecko uczestniczące w konkursie – otrzymało kalendarz i komplet kartek pocztowych z wybranymi pracami, indywidualny list gratulacyjny, a także lizaki i balony. Jakie SUPER-MOCE ma Gmina Choroszcz? Zapraszamy, by się o tym osobiście przekonać oglądając przepiękne prace choroszczańskich dzieci na patio Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy.

To dobrze, że Święto Edukacji Narodowej w Gminie Choroszcz w tym roku trwało dłużej niż zazwyczaj. Uroczystości – ze względu na pandemię – przebiegały, co prawda, w kameralnych gronach, ale dało to okazję do nieśpiesznych spotkań oraz pozwoliły odczuć prawdziwą radość świętowania.

Nagrodzonym Pedagogom z Gminy Choroszcz serdecznie gratulujemy
i składamy słowa uznania za ich ponadprzeciętne zaangażowanie w codzienną inspirującą pracę,
zaś wszystkim nauczycielom – dziękujemy trud kształtowania młodych pokoleń.

WIĘCEJ ZDJĘĆ NA STRONIE URZĘDU MIEJSKIEGO W CHOROSZCZY