Strzelcy uczcili 159 rocznicę Powstania Styczniowego.

Na strzelnicy pneumatycznej Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała”,w Szkole Podstawowej w Choroszczy, w wigilię głównych obchodów rocznicy Powstania Stycznioweg, miłośnicy strzelectwa sportowego rozpoczęli tegoroczną rywalizację strzelecką w konkurencji karabin i pistolet pneumatyczny.

W grupie do lat 13 karabin pneumatyczny (maksymalna liczba punktów 100): I miejsce zajęła Judyta Bereziecka z wynikiem 99 punktów, II miejsce Mateusz Sierota 98 punktów, III miejsce Sabina Bereziecka 97 punktów.

Karabin pneumatyczny postawa stojąca: I miejsce Paulina Bezubik 88 punktów, II miejsce Emilia Malinowska 86 punktów, III miejsce Sławomir Karetko 76 punktów.

W pistolecie pneumatycznym: I miejsce Krystian Bortniczuk 91 punktów, II miejsce Grzegorz Bezubik 87 punktów, III miejsce Sławomir Karetko 83 punktów.

Na zwycięzców czekały medale ufundowane przez Panią Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy Izabelę Dąbrowską i okolicznościowe dyplomy sponsorowane przez Klub Żołnierzy Rezerwy Podlasie. Wszyscy zawodnicy bawili się świetnie i dzięki temu osiągali bardzo dobre wyniki. Strzelectwo w Choroszczy rozwija się i ma co raz więcej pasjonatów wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Do zobaczenia na następnych zawodach.

Instruktor strzelectwa sportowego Piotr Waczyński