Festyn z okazji Dnia Dziecka w Ogrodnikach!

Rada sołecka wsi Ogrodniki (gm. Choroszcz) oraz zawsze życzliwi mieszkańcy ponownie pokazali jak bardzo zależy im na wspólnych relacjach i dobrej zabawie wszystkich mieszkańców wsi oraz przybyłych gości. Dnia 05.06.2022, w niedzielne południe, wystartował kolejny festyn z okazji Dnia Dziecka.

“Pogoda nas rozpieszczała a ilość dzieci, która przewinęła się przez nadmuchiwane atrakcje była oszałamiająca. Sądziliśmy, że dojdzie do podziałów na kategorie wiekowe, lecz najmłodsi pokazali jak my, dorośli, potrafimy górnolotnie oceniać i nie dostrzec odwagi oraz kreatywności młodszych. Od godziny 12, aż do godziny 18 pociechy biegały od mniejszego do większego dmuchańca, zostawiając na nich niezliczone pokłady energii oraz prezentując niesztampowe sposoby zabawy.” – relacjonuje członek Rady Sołeckiej, Tomasz Kułakowski.

Sołtys wsi, Leszek Zaleski, opowiada: “Prócz dmuchańców, które widać było z daleka, udało się zorganizować ciekawe atrakcje: przejażdżka konną bryczką, grupowe malowanie farbami, poczęstunek oraz słodycze zapewniające zastrzyk energii oraz rozmaite upominki, m.in. od “Komunalny Zakład Komunikacyjny” Białystok i “Dr Tusz” z Białegostoku a zwieńczeniem imprezy było ognisko z kiełbaskami. Korzystając z okazji pragnę podziękować tym wszystkim, którzy w małym lub większym stopniu zorganizowali imprezę przygotowując m.in. plac pod imprezę, czy też chociażby poczęstunek, firmom “Dr Tusz” oraz “Komunalny Zakład Komunikacyjny” za super upominki dla dzieci, małżeństwu Łukaszowi i Justynie za przygotowanie artystycznej atrakcji, Czarkowi i małżonce Annie za przygotowanie konia i bryczki oraz na sam koniec, Zdzisławowi za użyczenie prądu!”.

Sołtys dodaje także: “Bardzo ucieszyły nas owoce tych odrobinę wymagających przygotowań, tj. uśmiechy dzieci przy wspólnej zabawie oraz przy jednoczesnym dbaniu o bezpieczeństwo współużytkowników zjeżdżalni. Także to jak dorośli mieszkańcy wsi poświęcili swój czas i prywatne środki na przygotowania oraz wszystkie atrakcje, a następnie wspaniale się bawili wraz z dziećmi oraz swoimi sąsiadami, było powodem naszej, wielkiej radości. Ponownie mieszkańcy Ogrodnik pokazali, że potrafią się zjednoczyć w potrzebie ale także po to, by się dobrze bawić!”

Sądzę, iż postawa i zaangażowanie mieszkańców wsi są godne podziwu oraz powinny być powielane przez inne wspólnoty. Pamiętajmy, że duży trud podzielony pomiędzy wiele osób staje się jedynie zlepkiem mniejszych wysiłków. Dzięki takim wydarzeniom wieś pokazuje, że nie egzystuje, lecz żyje pełnią życia. Kibicujemy w dalszych poczynaniach !