Mikołajki w szkole w Złotorii

Każdy z uczniów  otrzymał  prezent niespodziankę.

tekst: Szkoła Podstawowa w Złotorii

“Grudzień to magiczny miesiąc. Zaczyna się zima, robi się biało i oczywiście wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny Świętego  Mikołaja! Bo któż nie lubi dostawać prezentów?  Dzieci piszą do niego listy z prośbami o wymarzony prezent. Dorośli, choć nie przyznają się do tego, również liczą, że znajdzie się coś dla nich w jego olbrzymim worku. I w tym roku w Szkole Podstawowej w Złotorii odbyły się  szkolne mikołajki. Każdy z uczniów  otrzymał  prezent niespodziankę. Tego dnia nie zabrakło również wspólnej zabawy. Wszyscy byli zadowoleni  i szczęśliwi. To był dla nas miły i pełen niespodzianek
dzień! Szczególnym zaskoczeniem i zaszczytem był dla nas fakt, że o naszej szkole pamiętał zaprzyjaźniony z naszą szkołą Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan Mieczysław Kazimierz Baszko. Z przyczyn służbowych nie mógł osobiście spotkać się z uczniami naszej szkoły, ale za pośrednictwem swoich asystentów przyszedł do nas z serdecznym słowem, świątecznymi życzeniami i workiem pełnym słodkości. Każdy uczeń otrzymał prezent.
Niezawodni, jak zawsze, są również rodzice naszych uczniów, którzy zawsze pamiętają o dzieciach i nauczycielach. Za wszystkie serdeczności i podarunki serdecznie dziękujemy.
To bardzo budujące, że mamy wśród nas ludzi przyjaznych, dobrych i życzliwych, którzy pamiętają o nas i wspomagają. Nauczyciele, uczniowie i rodzice nie zwalniają grudniowego tempa i jak każdego roku organizujemy Jasełka połączone z Wielką Szkolną Wigilią. Przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowują uczniowie, wigilię zaś nauczyciele i rodzice. Liczymy na to, że ten czas spędzimy wspólnie, w gronie przyjaciół szkoły”.